Okunma

Motorola Resmen Google’ın Cebinde


14 Şubat 2012 Salı 13:30
Motorola Resmen Google’ın Cebinde

Birçok Android işletim sistemli telefon üreten firma ile Apple’ın birçok kez patent davaları yüzünden mahkemede karşı karşıya geldiği ve bu durumun da Google’ın canını sıktığı biliniyordu. Google, bu soruna şanına yakışacak türde bir çözümle son vermek üzere gibi görünüyor.

İlk kez geçtiğimiz yıl gündeme gelen satın alma girişimi, ABD Adalet Bakanlığı ve Avrupa Komisyonu’nun da onayından geçti. Böylelikle Google’ın Motorola Mobilty’i satın almasının önündeki büyük bir engel kalmamış oldu.

Android işletim sistemi sayesinde akıllı telefon pazarında büyük söz sahibi olan Google, Motorola Mobility’nin de sahip olduğu 14.600 onaylanmış, 6.700 onay bekleyen patenti bu satın alma işlemi ile Google’ın eline geçmiş oldu ve patent savaşları sürecinde Apple’a karşı elini de bir hayli güçlendirmiş oldu.

Şirketlerin yetkili kurumlar tarafından 6 ay boyunca gözlemlenmesi sonucunda satın alma işlemlerinin onaylanması bekleniyordu. ABD ve Avrupa Birliği’nden umduğu olumlu yanıtı alan Google’ın Çin, Tayvan ve İsrail’den de onay alması bekleniyor. Google’ın Motorola Mobility ile patentler dışında ne gibi planlarının olduğu ise şimdilik gizemini koruyor.

:: Sizce Google, Motorola Mobility’yi sadece patentler için mi satın aldı?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Motorola Resmen Google’ın Cebinde”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Neden korkuyorsunuz anlamiyorum . En ozgur platform android .Neden kisitlamalardan korkuyorsunuz ??

 2. SDN Okuru dedi ki:

  google artık tekelciliğe başladı bu hızının önüne geçilmesi gerekiyor yoksa ondan izinsiz internet sitesi bile açamayacağız

 3. SDN Okuru dedi ki:

  abdullahcan 14.02.2012 18:35 Google önümüzdeki senelerde çooook büyüyecek gibi gözüküyor bende android hayranıyım ama bu iş kötüye gidebilir.

  aynen katiliyorum android kullanicisiyim ama googlenin bu buyuklugu ve durdurulamamsi benide korkutuyor.

 4. abdullahcan dedi ki:

  Google önümüzdeki senelerde çooook büyüyecek gibi gözüküyor bende android hayranıyım ama bu iş kötüye gidebilir.

 5. KalpsizMelegim dedi ki:

  Adamlarda para var alır tabi.

" Motorola Resmen Google’ın Cebinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Motorola Resmen Google’ın Cebinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motorola Resmen Google’ın Cebinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "