Okunma

Motorola ile Tabletlerin Evrimi


21 Aralık 2010 Salı 12:30
Motorola ile Tabletlerin Evrimi

Piyasaya çıkan ve çıkacağı duyurulan ürünlerle birlikte iyice kızışan tablet pazarı, Ocak ayında düzenlenecek CES 2011 fuarı ile zirve yapacağa benziyor.

CES 2011’de yeni tablet modelini tanıtacak firmalardan biri de Motorola. Firma, piyasaya süreceği ürüne çok güveniyor. (Motorola Tabletler Geliyor)

Android‘in Honeycomb kod adlı yeni sürümünü kullanacak olan Motorola tablette NVIDIA‘nın çift çekirdekli Tegra 2 yongası yer alacağı biliniyor. (Android Honeycomb Ortaya Çıktı)

Motorola, önümüzdeki ay tanıtacağı tablet için çok enteresan bir reklam hazırladı. Bir müzede, tarihi önem taşıyan tabletlerin gösterildiği “Tablet Evrimi” adlı reklamda hepsinin artı ve eksileri esprili bir dille anlatılıyor.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=quI2I8wLPdc&w=450&h=283]

Tarihe Geçen Tabletler

Örneğin, hiyeroglif tablet için “İyi grafikler, fakat ağırlığı taşınabilir olmasını engelliyor” denirken Maya tableti içinse “Başarılı Latin Amerika dağıtımı fakat 2012’de kendini yok edeceği söyleniyor” ifadesi kullanılıyor.

Reklamın asıl vurucu kısmı ise günümüzün tablet cihazlarının tanıtıldığı bölüm. Apple iPad için “Büyük bir iPhone’a benziyor” şeklinde bir tanım kullanılıyor. Samsung Galaxy Tab içinse telefonlar için tasarlanmış bir Android kullanıyor deniliyor.

Reklamın sonunda ise Motorola tabletin Android Honeycomb (Bal kovanı) kullandığı ima edilirken, ürünü görmek için CES 2011’i beklememiz gerektiği söyleniyor.

:: Motorola’nın tableti sizce rakiplerinin önüne geçebilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Motorola ile Tabletlerin Evrimi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Motorolodaki reklamcı arkadaşlar, iphone kullanmadığından, büyük iphone’nun ne güzel bişey olduğunu kavrayamamış tabi…

" Motorola ile Tabletlerin Evrimi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Motorola ile Tabletlerin Evrimi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motorola ile Tabletlerin Evrimi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "