Okunma

Move Satışları Kinect’i Yakaladı


24 Kasım 2011 Perşembe 05:30
Move Satışları Kinect’i Yakaladı

Microsoft Kinect platformunu piyasaya sürdükten yalnızca 12 ay içerisinde 10 milyon ünite satarak harika bir iş başarmıştı. Fakat bu satışların 8 milyonunu ilk iki aylık periyotta yaptığından ve kalan 2 milyonu 10 aylık bir sürece yaydığından firma tarafında bir endişe baş göstermişti.

Sony’nin Microsoft’a cevabı olan PS Move ise bu süreçte 9 milyon adet satılarak Kinect’i yakaladı. Belki ağır ve emin adımlarla satıldı ama yine de Kinect’in satış rakamından yalnızca bir milyon adet geride kalarak aradaki farkı iyice eritti.

Ubisoft firmasından Tony Key, “Tatil döneminde çok satmak normal bir durumdur. Fakat sonraki 10 ay boyunca yalnızca beşte biri kadar satış yapıyorsanız, bu konuda endişe duymanız gerekir. Tatil dönemi dışında da büyük projelerle birlikte yüksek satış rakamlarını Kinect platformundan görmek isteriz.” diyerek, Microsoft’un endişe etmesi gerektiğini belirtti.

Bakalım 2011 yılı bittiğinde iki platformun satış rakamları nasıl olacak, hep birlikte göreceğiz.

:: PS Move ya da Kinect kullanıyor musunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Move Satışları Kinect’i Yakaladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Psp candır.ama bence ps kafeler düşüyor satislari adam1-2 lira verir oynarim diyor…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    çok güzel bir olay ama hala adam gibi bir oyun çıkmadı ps move içn. Wii de bile daha güzel oyunlar vardı. PS3 oyunlarının yaş ortalaması daha yüksek ama malesef bu ortalamayı moveda yakalayamadılar.

" Move Satışları Kinect’i Yakaladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Move Satışları Kinect’i Yakaladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Move Satışları Kinect’i Yakaladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "