Okunma

Movie Maker ile Video Kart Nasıl Hazırlanır?


25 Aralık 2011 Pazar 09:30
Movie Maker ile Video Kart Nasıl Hazırlanır?

Son dönemlerin yenilikçi ve hızla yayılan modası video kartlar. Klasik tebrik kartları yerine hazırlayabileceğiniz video kartlar sayesinde, kendi görüntünüzü ya da fotoğrafınızı sevdiklerinize teşekkür etmek ya da doğum günlerini kutlamak için gönderebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bu rehberle, video kartların Windows Movie Maker ile nasıl hazırlanacağına göz atma fırsatınız olacak. Eğer Windows Movie Maker’a sahip değilseniz, bu adresten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

GEREKENLER

  • Windows Movie Maker
  • Kendi fotoğraflarınız ya da videolarınız
  • Bir internet bağlantısı

Windows Movie Maker’ı açın

Windows‘un Başlat tuşuna basarak arama kutucuğuna Windows Movie Maker yazın ve karşınıza çıkan sonuçlardan Movie Maker‘ı bularak çalıştırın.

Eğer Movie Maker yüklü değilse, ilk sayfada verdiğimiz linki kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Fotoğraflarınızı ekleyin

Video kartı yaparken görünmesini istediğiniz fotoğraflarınızı tek tek Movie Maker‘a ekleyin. Eğer çoklu fotoğraf kullanacaksanız, hepsini seçip sürükle bırak tekniğini kullanarak Movie Maker’a yükleyebilirsiniz.

Görsel eklemek için buraya tıklayın” yazan beyaz boşluğa tıkladığınızda eklemek istediğiniz fotoğrafları seçeceğiniz bir pencere karşınıza çıkacak. Buradan seçiminizi yapın ve ‘ı tıklatın.

Karta bir başlık bulun

Hazırlayacağınız kartın bir başlığı olması gerekiyor. Başlığınızı bulun ve Movie Maker‘da önce Giriş sekmesine gelin, ardından da Başlık’ı seçerek başlığınızı açılan bölüme yazın. Daha da önemlisi yaratıcı olun.

Fotoğraflarınızı sıraya dizin

Kullanacağınız fotoğrafları tek tek sıralamanız gerekiyor. Bu sıralamayı fotoğraflarınızla bir hikaye anlatmak için bile yapabilirsiniz.

Keyfinize bakın ve yaratıcı olmaya devam edin. Gerekiyorsa ihtiyacınız olan türde yeni fotoğraflar çekin ya da internetten araştırarak bulun.

Bir tema ve müzik seçin

İsterseniz Movie Maker AutoMovie’yi kullanarak hazır olan temalardan birini seçebilir ve görsel şölen sunan efektlere sahip geçişlerden oluşan bir temaya sahip olabilirsiniz.

Giriş sekmesinde Movie Maker AutoMovie’yi tıklatarak hazır temalara göz atabilir, farenizi seçeneklerin üzerine sürükleyerek seçmeden önce göz atabilirsiniz.

Tüm bunları seçtiğinizde, Müzik Ekle tuşuna basarak istediğiniz şarkıyı slayta ekleyebilirsiniz.

Her fotoğraf için bir alt yazı ekleyin

Fotoğraflarınızı ekleyip düzenledikten sonra, istediğiniz fotoğrafların altına yorumlar ya da esprili cümleler yazarak kartınızı daha da neşeli bir hale getirebilirsiniz.

Giriş sekmesinde bulunan Açıklama Yazıları tuşunu kullanarak her fotoğrafın istediğiniz bölümüne yazılar ekleyebilirsiniz.

Hazırlayanların isimlerini yazmayı unutmayın

Fotoğrafların altında bulunan küçük yavru ağzı renkteki kutucuklara tıklayarak, yazmasını istediğiniz yazıyı girebilir ve ne kadar süre ekranda kalacağını ayarlayabilirsiniz.

Hazırladığınız kartı kolayca insanlarla paylaşın

Sonunda video kartımız hazır. Oldukça kolaymış değil mi? Eğer kartınızı Facebook, Windows Live SkyDrive ya da YouTube gibi sitelere yüklemek istiyorsanız, Giriş sekmesinde en sağda bulunan logolardan birine tıklayarak istediğiniz platforma yükleyebilirsiniz.

Sonuçta eski geleneksel alışkanlıklara yeni bir bakış açısı getiren video kart alemine siz de dahil oldunuz. Artık istediğiniz herkese video kartlar hazırlayarak gönderebilirsiniz.

:: Video kartlar tebrik kartlarının yerini alır mı dersiniz?

Windowhttp://explore.live.com/windows-live-movie-makeryazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Movie Maker ile Video Kart Nasıl Hazırlanır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Movie Maker ile Video Kart Nasıl Hazırlanır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Movie Maker ile Video Kart Nasıl Hazırlanır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "