Okunma

Mozilla 12 Yaşındaki Çocuğa 3000$ Verdi


25 Ekim 2010 Pazartesi 09:30
Mozilla 12 Yaşındaki Çocuğa 3000$ Verdi

Firefox’un geliştiricisi olan Mozilla Foundation, yazılımlarında bulunan açıkları tespit edip bildirenlere para ödülü veriyor. (En Gözde Firefox Eklentileri)

Kurum geçtiğimiz gün, Firefox’taki çok önemli bir açığı keşfeden bir uzmana 3000 $’lık ödül verdiğini açıkladı. Açığın bellekte bazı bozulmalara neden olduğu ve düzeltildiği belirtildi.

Olayı ilginç kılan şey ise verilen para ödülü değil, bahsi geçen uzmanın sadece 12 yaşında bir çocuk olması.

 

Alex Miller 3000 $ çekiyle poz verdi

 

Küçük Uzman

ABD’nin San Jose şehrinde yaşayan Alex Miller adlı küçük uzman, Mozilla’nın hata bulana para verdiğini öğrenmesinin üzerine 10 gün boyunca bir açık bulmak için uğraşıp, sonunda çabasının karşılığını almış.

Alex’in annesi Elissa Miller, çocuklarının her şeyi kendi başına öğrenmeye çalışan biri olduğunu ve sürekli teknik kitaplar okuduğunu söylerken, çocuğunun bilgisayar başında saatlerce oyun oynamak yerine böyle şeylerle uğraşmasının çok faydalı olduğunu da belirtti.

 

:: Sizce bu çocuk büyüyünce nasıl bir yerde çalışır?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mozilla 12 Yaşındaki Çocuğa 3000$ Verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla 12 Yaşındaki Çocuğa 3000$ Verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla 12 Yaşındaki Çocuğa 3000$ Verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "