Okunma

Mozilla’dan Yeni Ürünler Gelebilir!


25 Aralık 2015 Cuma 06:00
Mozilla’dan Yeni Ürünler Gelebilir!

Başlarda Android için ön yükleyici olarak çıkan Firefox OS’in, Mozilla tarafından tamamen vazgeçilmesinden sonra firmanın başka yeniliklerin peşine düştüğü ortaya çıktı.

Hipertextual adlı İspanyol site tarafından sızdırılan bilgiler doğrultusunda Firefox’un klavye, görüntüleyici, yönlendirici, usb çubuğu ve daha da önemlisi Raspberry Pi ile güçlendirilmiş klavye çıkaracağı görüntüleniyor. Mozilla, bu ürünlerin geliştiriciler tarafından çizilmiş erken tasarım olduğunu kabul ediyor ancak hala geliştirilme aşamasında olup olmadığı ile ilgili bilgi vermiyor.

15-12/25/firefox-stick-ve-firefox-router.jpg

Firefox Stick’in amacı Firefox OS’i her televizyona taşıyabilmek. Yönlendirici olan Firefox Hub ise ev cihazlarına web sunucusu açma ve bağlanma imkanı sunacak.

Firefox Pad ve Firefox Pi

Firefox Pad ise Mozilla’ya göre sadece bir web tarayıcısı. Tablet sistemine geç adapte olmuşlar, yaşlılar için gelmesi planlanan Firefox Pad, çok ucuz bir yapıda olacak. Uygulama mağazasına veya kafa karıştırıcı başka bir özelliğe sahip olmayacak olan tablet, sadece web üzerinde gezintiye yarayacak.

15-12/25/firefox-pad-ve-firefox-pi.jpg

Raspberry Pi ile güçlendirilmiş Firefox Pi ise televizyona veya monitöre bağlanıp, ucuz bilgisayarları mükemmel bir televizyona dönüştürebilecek. Mozilla’nın Webmaker aracı ile birlikte de geleceğinden, web oluşturucuları, eğitimcileri için çok faydalı bir ürün olacak.

Mozilla, Firefox OS kullanan bağlantılı cihazların geliştirilmesinin ve prototip üretiminin henüz erken dönemde olduğunu söylüyor.Mozilla’nın CES 2016 etkinliğinde bu projeleri tanıtması bekleniyor.

:: Mozilla’nın yeni ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mozilla’dan Yeni Ürünler Gelebilir!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Önce şu halen kullanmak zorunda olduğum tarayıcılarını bi düzeltsinler. Her 2-3 saatte bi kapatıp açmazsam, ekran kararıyor. Gerçi neredeyse her 2-3 saate bir kendisi zırt pırt çöküyor, bazen 10dk aralıklarla bile çöktüğü oluyor. Yaklaşık 20 sekmeye ulaşınca Firefox kafayı yiyor. Yani bunu düzeltmeden başka işlere yönelmeleri hata bence.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bunu okuya arkadaş… şu web masterınız kimse söyleyin… ana sayfa lüzumsuz yere refresh ediyor… sonra da kapanıyor… nerdeyse 1 haftadır böyle… yeter yani…

" Mozilla’dan Yeni Ürünler Gelebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla’dan Yeni Ürünler Gelebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla’dan Yeni Ürünler Gelebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "