Okunma

Mozilla Labs, Prism 1.0 Beta’yı Duyurdu


10 Mayıs 2009 Pazar 08:44
Mozilla Labs, Prism 1.0 Beta’yı Duyurdu

Mozilla’nın prizması popüler web uygulamalarını masaüstünüzden kolayca kullanmanızı sağlayacak bir sistem. Prism’in yapabildiklerini tek sözle öetlemek istersek, kullanıcının internet üzerinde yaptığı şeyleri doğrudan masaüstü ortamıyla bütünleştirebilecek bir sistem olduğunu söyleyebiliriz.

Şu sıralarda kullandığımzı birçok internet uygulamasını masaüstüne taşıyan widget uygulamaları mevcut. Örneğin Vista Sidebar veya KDE Plasma bu tür eklentilere sahip. Mozilla Vakfı‘nın yaptığı ise hepsini tek bir dil ve uygulama geliştirme sistemi altında toplamak. Bu şekilde uygulamaların daha yaygın biçimde kullanılmasını sağlamak.

:: Prism masaüstünü şenlendirecek mi?

Bilgi için: Prism
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mozilla Labs, Prism 1.0 Beta’yı Duyurdu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Linux eksik kalmıştı widget konusunda. Firefox ile bu eksikliğide giderilmiş olur. İyi bir proje.

" Mozilla Labs, Prism 1.0 Beta’yı Duyurdu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla Labs, Prism 1.0 Beta’yı Duyurdu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla Labs, Prism 1.0 Beta’yı Duyurdu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "