Okunma

Mozilla, Skype’ı Engelledi!


22 Ocak 2011 Cumartesi 10:38
Mozilla, Skype’ı  Engelledi!

Çok hızlı bir şekilde büyümeye devam eden ve inanılmaz kullanım istatistiklerine sahip olan Skype, Mozilla tarafından engellendi. (Skype Yükseliyor Telefon AzalıyorSkype kurulumu sırasında Firefox için bir eklenti kurarak web sayfalarındaki telefon numarlarını tarıyordu. Bulduğu sonuçların yanında arama işaretini göstererek hızlı arama hizmeti sunmayı hedefleyen eklenti bundan sonra otomatik olarak tarayıcımıza eklenemeyecek.

Getirilen bu engellemenin sebebi ise sayfanın taranması sürecinin tarayıcının hızını önemli derecede düşürdüğü olarak belirtiliyor. “Soft Block” olarak düzenlenen engelleme, tarayıcınızı açtığınızda size bildirilerek isterseniz aktifleştirebileceğiniz söyleniyor. Eğer eklentinin varlığı sizin için hızdan daha önemliyse kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Skype ile Mozilla‘nın ortak bir çalışmayla bu sorunu en kısa zamanda gidermelerini umuyoruz.

:: Skype’ı düzenli olarak kullanıyor musunuz?
yazarÖmer AK

Enerjisini Açık Kaynak dünyasından alan Ömer, yazılarını okuyarak büyüdüğü editörlerle beraber yazıyor olmanın sevincini yaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mozilla, Skype’ı Engelledi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla, Skype’ı Engelledi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla, Skype’ı Engelledi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "