Okunma

Mozilla’nın Yeni Patronu Beard Oldu


15 Nisan 2014 Salı 05:00
Mozilla’nın Yeni Patronu Beard Oldu

Firefox’un yeni patronu pazarlamacı çıktı! Geçtiğimiz hafta fırtınalı bir tartışma dönemi sonrasında henüz CEO’luğa doyamadan istifa etmek zorunda kalan Brendan Eich‘in yerini, eski Mozilla Pazarlama Yöneticisi Chris Beard aldı. Ancak Beard’in bu görevi geçici olarak yürüteceği öğrenildi.

Mozilla Yönetim Kurulu Başkanı Mitchell Baker tarafından “yapılabilecek en iyi tercih” olarak nitelendirilen Beard, “Mozilla misyonunu alıp, bunu programlara ve aktiviteye dönüştürme konusunda en net vizyona sahip kişilerden biri” övgüsüyle tanıtıldı. Chris Beard Firefox’un ilk sürümünden bu yana Mozilla’da çalıştı.

Eski CMO Şimdi CEO

Şirketin ürün yönetimi, pazarlama ve inovasyon ekiplerinde çalışan Beard, daha sonra Pazarlama Yöneticisi (CMO – Chief Marketing Officer) olarak görev yapmıştı. Geçici CEO olarak Mozilla‘nın operasyonel yönetimini devralan Beard, aynı zamanda yönetim kurulunda da bir koltuk kazandı.

Önceki CEO Brendan Eich ise Mart ayında başladığı görevinden çok kısa süre sonra hakkında çıkan haberler nedeniyle istifa etmek zorunda kalmıştı. Konu teknolojinin bir hayli dışında, bireysel tercihlerle ilgili olduğu için haberimizde yer vermiyoruz. Merak eden okurlarımızın Google emrindedir.

:: Mozilla’ya taze kan yarayacak mı sizce?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mozilla’nın Yeni Patronu Beard Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    mozilla’nın gelir kaynakları nelerdir?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Vayy bee okadar gucluler ki bir CEO’un kellesi bile gidiyormus

" Mozilla’nın Yeni Patronu Beard Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mozilla’nın Yeni Patronu Beard Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mozilla’nın Yeni Patronu Beard Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "