MS Office 12 Beta 1 Test Ediliyor


16 Kasım 2005 Çarşamba 15:00
MS Office 12 Beta 1 Test Ediliyor
Son on yılın en göze çarpan Office sürümü olacağı iddia edilen Office 12, bir çok, çok da yeni olmayan yeniliği, Microsoft tarzıyla sunacak gibi görünüyor. Tabii henüz Beta 1 aşamasında olan bir yazılım için bu kadar sert atıp tutmak yanlış olur.

Nihai ürün, ne zaman çıkıyor?
BetaNews‘dan gördüğümüz kadarıyla, ürünün piyasaya çıkması 2006 sonunu bulacak. Bu süreçte ise Beta 2’nin 2006 baharında çıkması bekleniyor. İlk göze çarpan değişimin arabirim olduğundan bahsedilirken, bu arabirimin görsellikten öte, yapılan işe göre uyum sağlayan yeni bir tarz getirdiği belirtiliyor. Ayrıca yeni bir dosya sistemi desteği de geliyor: Open XML. Her ne kadar adı kadar açık veya özgür olmasa da bu biçimin patentsiz şekilde kulanılabileceği belirtiliyor. Tabii bu biçimin de henüz test aşamasında olduğu ve Beta 1 ile üretilmiş belgelerin Beta 2 sürümüyle açılamayabileceği de belirtilmiş.

Testçilere ulaşan sürüm 400 MB civarında ve temel Office bileşenlerini içeriyor. Office 2003’te görülen Visio Pro, OneNote ve Business Contact Manager ayrıca bir kaç yüz MB’lık eklentilerle sağlanıyor. Gelişmeleri bildirmeye devam edeceğiz.

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" MS Office 12 Beta 1 Test Ediliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MS Office 12 Beta 1 Test Ediliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MS Office 12 Beta 1 Test Ediliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi