Okunma

MS Yenilgiyi Kabullendi mi?


19 Haziran 2008 Perşembe 21:00
MS Yenilgiyi Kabullendi mi?
Red Hat tarafından ABD‘nin Boston kentinde düzenlenen Red Hat Summit 2008, ilginç bir açıklamaya sahne oldu.Düzenlenen oturumlardan bir tanesinde gündeme gelmiş olan Office Open XML ve Open Document Format arasındaki savaş, Microsoft‘tan bir yetkilinin yaptığı açıklamayla daha dikkat çekici bir hal aldı. Ulusal Teknoloji YöneticisiStuart McKee tarafından yapılan açıklamada şimdiye kadarki süreçte ve OOXML‘in bir standart olması yolunda verdikleri mücadeleden ODF’in kazançlı çıktığını belirterek, OOXML‘in peşini ise bırakmayı düşünmediklerini belirtti.

Bu açıklamalara paralel olarak Microsoft, üzerindeki tekel oluşturma baskısını kırmak amacıyla önümüzdeki sene, Office yazılımına ODF desteği ekleyecek.

Bilgi için: Red Hat Summit
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “MS Yenilgiyi Kabullendi mi?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    hmm. Basit bir strateji. Zaten yeterince göz önünde özellikle hızla tırmanan Open Software trendini göz ardı ettiği için çok suçlanıyor, M$ de işin kolayına kaçıyor. Ayırca OpenOffice, KDEOffice gibi yazılımlarla olan göbek bağını da kaybetmek istemiyor. Malum aksi durumda piyasa sertleşecek. Kullanıcıların birinden birini tercihe zorlanması söz konusu olacak. Buda mali kayıp demek. Akıllıca bir strateji.

" MS Yenilgiyi Kabullendi mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MS Yenilgiyi Kabullendi mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MS Yenilgiyi Kabullendi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "