MSI‘dan 870A Fuzion Power Edition


03 Eylül 2010 Cuma 08:43
MSI‘dan 870A Fuzion Power Edition

Dünyanın en büyük anakart ve ekran kartı üreticilerinden olan MSI, Fuzion serisi anakartlarına bir yenisini daha ekledi. 870A Fuzion Power Edition, AMD 870 ve SB850 yongaseti ile AMD’nin 140 Watt’lık güçlü Phenon II X6 işlemcisi de dahil olmak üzere tüm Phenom II, Athlon II ve Sempron II Soket AM3 işlemcilerini destekliyor.

 

Fuzion teknolojisi, üst seviye güç tasarımı, askeri sınıf bileşenler, USB 3.0 ve SATA 6Gb/s’ye ek olarak MSI’a has teknolojiler MSI 870A Fuzion Power Edition’ı en üst seviye AMD 870 yongasetli anakart yapıyor.

Fuzion Teknolojisi ile Oyunlarda Rakiplerinizi Kolayca Alt Edin

MSI 870A Fuzion Power Edition, kullanıcılara birden fazla ekran kartını aynı anda kullanma imkanı sağlayan MSI‘a has Fuzion teknolojisi ile geliyor. Üstelik kullanıcılar farklı üreticilerin ekran kartlarını grafik işlemcisi farklı bile olsa da kullanabiliyor. Buna ek olarak çift PIC-E x16 Gen2 yuvaları herhangi bir marka veya seviye yeni ekran kartını varolan ekran kartınızla birlikte kullanma imkanı tanıyor

En Kararlı Sistemler


MSI 870A Fuzion Power Edition aynı zamanda özellikle Hi-c CAP, Solid CAP ve Icy Choke’dan oluşan bileşenler kullanıyor. İşlemci güç modülü için kullanılan Hi-c CAP, çok uzun süre zor şartlara dayanabiliyor, çok daha yüksek enerji verimliliği sunuyor ve daha düşük bir sıcaklıkta çalışıyor. Küçük yapısı ise hız aşırtma tutkunlarının dev işlemci soğutucularını kolayca takmasına imkan tanıyor.

 

Benzersiz Güç Tasarımıyla Performansa Doping Yapın


MSI 870A Fuzion Power Edition anakartta DrMOS’un en gelişmiş versyonu, 8+2 faz DrMOS güç kaynağı modülü bulunuyor. DrMOS ispatlanmış verimliliği ile daha fazla faz sayısının daha iyi olduğu inancını yerle bir ediyor. Ekstra 6-pin VGA güç girişi bağlantısı, standart 24-pin güç bağlantısına sahip anakartlarla karşılaştırıldığında ekran kartlarına yüzde 70 daha fazla güç sağlayabiliyor. İki üst seviye ekran kartı birleştirildiğinde bile, sağlanan bu ekstra güç sayesinde son model ekran kartlarından çok yüksek hız aşırtma sonuçları ve kararlılık elde edilebiliyor.


OC Genie ile Tek Tuşla Profesyonel Hız Aşırtma

MSI 870A Fuzion Power Edition ayrıca MSI’ın kendise has OC Genie Once Second Overclocking teknolojisiyle geliyor. Bu teknoloji sayesinde sadece OC Genie düğmesine basarak kullanıcılar işlemci, hafıza, yongaseti saat hızlarını ve voltaj ayarlarını otomatik olarak artırarak performansı katlayabiliyorlar. Uygun işlemci ile Unlock CPU Core fonksiyonu devreye sokulduğunda gizli işlemci çekirdekleri açılarak yüzde 148’e varan performans artışı sağlanabiliyor. Bu özellikler sayesinde tecrübesiz kullanıcılar bile tek tuşa basarak profesyoneller gibi hız aşırma yapabiliyor.

 

USB3.0 & SATA 6 Gb/s: Yüksek Hızlı Veri Transferi

MSI P55A Fuzion ve 870A Fuzion anakartlar USB 3.0 ve SATA 6 GB/s transfer hızlarını destekliyor. USB 3.0’ın 5Gb/s hızı 480 Mbps hıza sahip USB 2.0’la karşılaştırıldığında 10 kat daha falza transfer hızı sunuyor. Blu-ray filmleri USB 3.0 arabirimi ile aktarmak 1 dakikadan az sürüyor ve MSI’ın öncü ön panel USB 3.0 yuvası sayesinde harici USB 3.0 cihazlar kullanmak çok daha kolay bir hale geliyor. Üstelik kutudan çıkan USB 3.0 ön paneli sayesinde USB 3.0 harici cihazlar çok daha kolay şekilde bağlanabiliyor. Bunun ötesinde Sata 6Gb/s bir önceki nesil SATA 3Gb/s arabirimine oranla iki kat hız sunuyor ve yeni nesil depolama cihazlarının ihtiyacı olan bant genişliğini temin ediyor.

Tüm bu özellikler MSI 870A Fuzion Power Edition anakartın ne kadar esnek ve güçlü bir platform olduğunu kanıtlıyor. Fuzion teknolojisi sayesinde geniş bir yelpazeden farklı ekran kartlarıyla sisteminizi terfi edebiliyorsunuz. Buna ek olarak üstün güç kaynağı tasarımı ve askeri sınıf bileşenler sistem kararlılığını üst seviyeye çıkarıyor. Rakiplerinin çok ötesindeki bu özellikler ile MSI 870A Fuzion Power Edition AMD fanatikleri için ilk tercih haline geliyor.

:: MSI 870A Fuzion Power Edition ilginizi çekiyor mu?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MSI‘dan 870A Fuzion Power Edition konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MSI‘dan 870A Fuzion Power Edition ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MSI‘dan 870A Fuzion Power Edition ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
  2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
  3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!