Okunma

MSI, Hatalı Intel’leri Değiştiriyor


04 Şubat 2011 Cuma 09:00
MSI, Hatalı Intel’leri Değiştiriyor

Intel’in P67 ve H67 yonga setlerinde tasarım hatası yapıldığı açıklayıp üretimi durdurmasının üzerine, bugüne kadar bu yonga setli anakartlardan alanların durumunun ne olacağı merak konusu olmuştu. (Anakart Alanlara Ne Olacak?)

Önde gelen anakart markalarından MSI, durumu merak eden kullanıcılar için bir açıklama yayınladı. Aşağıda MSI’ın resmi açıklamasının özetini okuyabilirsiniz.

MSI markalı yeni nesil Intel anakart alanlar cihazlarını değiştirebilecek

MSI’ın Resmi Açıklaması

Intel’in ürettiği hatalı yonga setlerinden kaynaklanan bu sorun karşısında hemen harekete geçtidi ve distribütörler ve bayilere olan tüm yüklemeleri durduruldu.

Buna ek olarak sorun çözülene kadar bayilerden son kullanıcıya yapılacak tüm Intel 6 serisi MSI ürünlerinin satışını durduruldu.

Eğer şu an için MSI ürününüzden memnunsanız ve beklemek isterseniz Intel 6 serisi tabanlı ürününüzü, mevcut SATA2 yuvası problemleri olmayan Intel 6 serisi B3 revizyonlu yepyeni bir MSI ürünüyle değiştirebiliriz.

Eğer Intel 6 serisi yonga setli anakartınız varsa, kısa süreli bir çözüm olarak, depolama cihazlarınızı güvenli SATA3 yuvalarına takabilirsiniz.

Değişim yapılan ürün, aldığınız MSI ürününün eskisiyle benzer ya da daha iyi özelliklere sahip olacaktır. Bu yeni MSI ürünleri Nisan ayında hazır olacaklar. Bu da kullanıcıların çok kısa bir süre içerisinde yepyeni bir anakarta kavuşacakları anlamına geliyor. Bu prosedür ile ilgili detayları Şubat ayı içinde açıklanacak.

Eğer mevcut Intel 6 serisi yongasetli MSI ürününüzden memnun değilseniz MSI, ürünü satın aldığınız noktaya iade ederek para iadesi almanıza da imkan tanıyor.

:: MSI’ın yeni nesil anakartlarından satın almış mıydınız?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MSI, Hatalı Intel’leri Değiştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MSI, Hatalı Intel’leri Değiştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MSI, Hatalı Intel’leri Değiştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "