Okunma

MSI’dan yeni özelleştirilebilir oyuncu monitörleri!


08 Ocak 2018 Pazartesi 13:00
MSI’dan yeni özelleştirilebilir oyuncu monitörleri!
Oyuncu donanımları ve bilgisayarları konusunda oldukça tercih edilen markalardan birisi olan MSI, CES 2018 kapsamında özelleştirilebilir ışıkları ile ön plana çıkan iki yeni oyuncu monitörünün duyusunu gerçekleştirdi.

Özellikle üst seviye oyuncu monitörlerinin büyük bir kısmı RGB aydınlatma özelliğine sahip. Ancak, bu ışıklandırma belirli renk ve profiller ile kısıtlı tutulduğu oyuncuların büyük bir kısmı tarafından gereksiz olarak görülüyor.

MSI Optix MPG27C ve MPG27CQ modelleri tanıtıldı!

SteelSeries’in GameSense teknolojisini kullanan ve MSI Optix serisinin yeni üyeleri olan MPG27C ve MPG27CQ oyuncu monitörleri ile birlikte bu görüş ortadan kaldırılabilir. Zira, monitörün ön alt çerçevesine konumlandırılan beş farklı RGB led kullanıcılar tarafından isteğe göre özelleştirilebiliyor.

Sunulan imkanlar bununla sınırlı değil. MSI tarafından yapılan açıklamaya göre, SteelSeries Engine yazılımı ile bu bölgeler Discord bildirimlerinden haberdar olmak gibi farklı işlevler için programlanabiliyor.

MSI Optix MPG27C

Tanıtılan monitörlerin her ikisi de, 178 derece görüş açısı sunuyor. Bunun yanı sıra kusursuz bir oyun deneyimi sağlanabilmesi için her iki monitörün, 144 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi bulunuyor.

CES 2018 hakkındaki tüm haberlerimiz için tıklayınız

MPG27CQ modeli 2560 x 1440 piksel çözünürlük sunarken, MPG 27CQ modelinde ise 1920 x 1080 piksel yani Full HD çözünürlükte bir panel yer alıyor. Henüz her iki model için bir fiyat açıklaması yapılmadı, ancak ışıklandırma nedeniyle fiyatın rakiplerine kıyasla yüksek olması bekleniyor.

MSI Optix

Yeni monitörlerin RGB ışıklandırması, doğru kullanıldığında oyunculara büyük avantajlar sunabilir. Örneğin, Overwatch karakteriniz özel saldırı için hazır olduğunda yanıp sönen büyük bir ışık ile haberdar olabilirsiniz.

:: MSI’ın yeni oyuncu monitörlerini beğendiniz mi?


yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi’nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan hayranlığı ve merakı her geçen gün artarken, 7 yıl önce başlayan spor hayatına zorunlu bir ara sonrasında kaldığı yerden devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “MSI’dan yeni özelleştirilebilir oyuncu monitörleri!”

  1. ismail ethem turan dedi ki:

    Msi MPg70CQ Samsung’ un c27hg70 modelinin muadili aynı panel ve özellikler 1080 modeli ise c27fg70′ in muadili.

Yorum yazın

Geri bildirim