MSI, RTX 30 Sea Hawk modellerini görücüye çıkardı


16 Ocak 2021 Cumartesi 18:40
ABONE OL

MSI, sıvı soğutmalı RTX 30 Sea Hawk modellerini piyasaya sundu. Daha önceden de sıvı soğutma özelliğine sahip ekran kartlarını kullanıcılara sunan MSI, direkt olarak sıvı soğutmalı olan yeni modellerini tanıttı. Üretilen modellerin NVIDIA GeForce RTX 3080 ve RTX 3090 olduğu belirtildi.

Bilgisayar meraklılarının dikkatini çeken sıvı soğutmalı donanımlar, daha düşük sıcaklıkta yüksek performans bekleyen kullanıcılar tarafından kullanılıyor. Performanslarıyla kullanıcıların ve özellikle oyuncuların merakını çeken modellerin sıvı soğutmalı olarak nasıl satış rakamı elde edeceği de merak ediliyor.

MSI RTX 30 Sea Hawk kullanıcıların beğenisine sunuldu

AIO Sıvı Soğutma özelliğiyle gelen ekran kartları harici bir fana soğutmasına da sahip olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Modele ait görseller incelendiğinde model üzerinde bir fan ve ayrıca ikili bir fan görülüyor. Bu ayrı kurulumdaki fanın bilgisayar kasasına monte edilmesi gerekiyor.

MSI RTX 30 Sea Hawk serisi özelliklerine bakıldığında alüminyum radyatör kendisini gösteriyor. Bununla birlikte modellerin işlem birimi ve VRAM’leri soğutmak için mikro kanatlı ve bakır tabanla donatılan pompaya sahip olduğu aktarılıyor. Ayrıca VRAM’ler için modellerin kendi üzerinden bulunan özel soğutucu fanın da olduğu aktarılıyor.

msi rtx 30 sea hawk

Modelleri soğutacak olan sıvının bulunduğu radyatörler için de 2 adet 120 mm fan bulunduğu belirtiliyor. 35 dB olduğu aktarılan fanların daha fazla hava basıncı sağlayan MSI Torx Fan 4.0’a sahip olduğu aktarılıyor.

Modellerin fiyatına ve ne zaman satışa çıkacağına dair bir duyuru henüz yapılmadı. Ancak modellerin 2021’in ilk çeyreğinin sonlarında satışa olması bekleniyor.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" MSI, RTX 30 Sea Hawk modellerini görücüye çıkardı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MSI, RTX 30 Sea Hawk modellerini görücüye çıkardı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MSI, RTX 30 Sea Hawk modellerini görücüye çıkardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme