Okunma

MSI Netbook’unuzun Hızını Aşırın


07 Kasım 2008 Cuma 13:21
MSI Netbook’unuzun Hızını Aşırın

MSI, yayınladığı yeni BIOS sürümü ile Wind netbook sahiplerine hız aşırma yapma imkanı sağlıyor. Bu yeni BIOS, Wind netbookun işlemcisi olan Atom’u tam %24 hızlandırarak 1,6 GHz’den neredeyse 2 GHz’e hızlandırıyor. Hem de hız aşırmayı uygulamak için ayrıntılı bir şekilde BIOS‘u bilmenize gerek yok. Bir tuşa basarak %8, %16 ve %24 oranlarında hız aşırmayı çabucak yapabiliyorsunuz.

Hız Aşırınca Gürültüsü Artacak mı?

Henüz bununla ilgili bir bilgi yok. Fakat en yüksek güç tüketimi 4 watt olan bir işlemcinin çok da ısınmayacağını tahmin ediyoruz. MSI, müşterilerinin yüzünü sadece hız aşırmaya izin vermesiyle değil, aynı zamanda Wind netbookun 1 sene olan garanti süresini 2 seneye çıkararak da güldürüyor.

:: Hız aşırma olanağı sağlayan Wind netbook BIOS’unu indirmek için tıklayın.

:: Küçücük netbookunuzun hızını aşırmaya kıyarbilir misiniz?

Bilgi için: MSI
Yazan: Ruşen Göbel
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MSI Netbook’unuzun Hızını Aşırın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MSI Netbook’unuzun Hızını Aşırın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MSI Netbook’unuzun Hızını Aşırın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "