Okunma

Masaüstü Wind’de Çift Çekirdek


17 Aralık 2008 Çarşamba 10:35
Masaüstü Wind’de Çift Çekirdek

MSI, Wind netbook’tan sonra giriştiği nettop, yani ekonomik ve küçük masaüstü bilgisayar işinde tek çekirdekliden çift çekirdekli Intel Atom işlemcisine terfi etti. Yeni Atom N330 model işlemciyi kullanan ve şu sıralarda Uzak Doğu’da  piyasaya sürülen üründe, Hyper-Threading desteğiyle dört tane iş akışı aynı anda mümkün oluyor. Yeni Atom N330, Intel tarafından sadece nettop olarak anılan bilgisayarlarla sınırlandırıldığı için, şu sıralarda netbook’larda kullanılması mümkün olmuyor ve bir süre daha mümkün olmayacak gibi görünüyor.

İçinde Neler Var?

Yeni Wind nettop bilgisayarda, Atom N330 işlemcisinin yanı sıra sadece bir tane bellek yuvası, dizüstü bilgisayarlardan tanıdığımız PCI Express Mini ve kasa içinde CompactFlash yuvası da mevcut. Bu CompactFlash yuvasından sistemi çalıştırabilecek şekilde bir işletim sistemi kurulumu mümkün olabilir. Düşük maliyetli bir SSD mi arıyorsunuz? CF kartları ne güne duruyor? 🙂

:: Nettop akımı Türkiye’ye uğrayacak mı?

Bilgi için: MSI
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Masaüstü Wind’de Çift Çekirdek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Masaüstü Wind’de Çift Çekirdek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Masaüstü Wind’de Çift Çekirdek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "