Okunma

Yeni MSI’lar Computex’te Ortaya Çıktı


05 Haziran 2009 Cuma 13:02
Yeni MSI’lar Computex’te Ortaya Çıktı

MSI, aralarında 2009 Computex Best Choice Award (Computex En İyi Tercih) ödülünü de alan pek çok yeni ürününü ve tüm ürün ailesini Computex’te sergiliyor. 6 gün süren fuarda, MSI, 22 yıllık deneyimini taşıdığı ArGe faaliyetleri ve üretim kapasitesini anlatmak üzere de tanıtıcı organizasyonlar düzenliyor.

 


MSI, yeni ürünlerinin şık görünmesi için oldukça çalışmış.

MSI ürünleri, Tayvan Dünya Ticaret Merkezi’nde Nangang Sergi Holü‘nde L507a stand bölgesinde sergileniyor.

X400 ve X600

MSI, Intel’in düşük voltajlı işlemci teknolojisini (Intel CULV platformu) sunan X-Slim X340 ürününün tanıtımından sonra, bu serinin yeni modellerini de Computex’te sergiledi. MSI, X-Slim ailesinin yeni üyeleri olan, Dünya’nın en hafif 15.6 inç’lik dizüstü bilgisayarı X600 ve 14 inç’lik X400’ü tanıttı. Yeni modeller, dizüstü bilgisayar alanında da ağır ve hantal tasarımların geride kaldığını ve ince, elit görünümlü, estetik yeni modellerin ortaya çıktığını gösteriyor.


15.6 inç’lik yeni X600 sadece 2 kg ağırlığında.

İnce Litium iyon polimer teknolojili pil ile donatılmış olan 14 inç’lik X400, sadece 1.5 kg ağırlığıyla dikkat çekiyor. 15.6 inç’lik X-Slim X600 ise pil dahil sadece 2 kilogram ağırlığında tutulmuş. Her iki model de en kalın noktasında 25 mm’den daha ince ve LED aydınlatma teknolojili 16:9 sinematik ekrana sahip. Geniş bir giriş çıkış port yelpazesi ve BlueRay desteği ile birlikte geliyorlar. X600, ayrıca, görsel deneyimi arttırmak için ayrıştırılmış bir grafik kartını da barındırıyor.

Wind Pro U200

Geçen yıl 10 inç’lik U100 notebook’un tanıtımının ardından, MSI Dünya’nın önde gelen ilk dört mini dizüstü üreticisinden biri haline geldi. 10 inç’lik ekrana sahip olan modellerin daha da rekabetçi olarak dahil olduğu bu pazarda, MSI önemli bir yenilik getiriyor. Hibrid disk teknolojisine sahip U115 ve dijital TV yayınlarını seyretmenizi sağlayan U123 ve 3.5G/WiMax destekleyebilen U120 modellerinden sonra 12 inç’lik bir ekrana ve Intel’in CULV (Düşük Voltajlı İşlemci Teknolojisi) platformuna sahip ilk mini taşınabilir PC’sini sunuyor.


U200, Intel’in CULV platformuna sahip ilk mini taşınabilir PC’si.

U115 Hibrid, Dünya’nın ilk SSD ve geleneksel disk teknolojilerinin bir arada sunulduğu mini taşınabilir PC’si. Geleneksel disk teknolojisi ve SSD disk (Katı Disk) teknolojilerinin birleştirilmesi ve MSI’a özel ECO güç-tasarruf teknolojisi 16 saate varan pil ömrü sunulmasını sağlıyor. MSI, Intel’in CULV platformunu kullanarak ürettiği Wind Pro U200 ile mini notebook pazarını 10 inç’ten 12 inç’e büyüten ilk üretici oluyor. MSI’ın ilk 12 inç’lik taşınabilir CULV platformlu PC’si, taşınabilirlerin hem hafif, uzun pil ömürlü ve hem de güçlü bir işlemciye sahip olabileceğini gösteriyor.

Yeni Classic C Serisi

Classic C serisi bu yıl MSI notebook ürün ailelerinin arasında yerini CX700, CR700, CX600, CR600 ve CR400 modelleri ile yerini aldı. MSI, Classic C serisini, taşınabilirliği ihtiyaç listesinde en üstte tutan kullanıcılar için düşük maliyetlerle kaliteli bir seri sunabilmek için tasarladığını ifade ediyor. 17.3″, 16″ ve 14 inç’lik ekran boyutlarında 16:9 tam sinematik ekran ile sunulan bu modeller, 3, 2,48 ve 2.1 kilogram ağırlığındalar. 17.3 inç’lik bir ekran boyutuna rağmen, 3 kilogram olarak belirlenen ağırlık sınırı, bu serinin taşınabilirlik anlamında ne denli duyarlı olduğuna bir gönderme yapıyor.


CX600 modeli harici ATI Mobility Radeon HD4330 grafik kartına sahip.

Tüm modeller, yüksek çözünürlüklü video ve sinematik görüntü için tasarlanmış. Düzgün grafikler ve yüksek çözünürlük ve göz kamaştırıcı 3D efektler için CX700 ve CX600 modelleri, ATI Mobility Radeon HD4330 (512 MB’lık DDR2 Hafıza ile) bağımsız grafik kartı ile birlikte sunuluyorlar. CR400 modelinde ise Nvidia Geforce 8200MG grafik kartı kullanılmış.

:: MSI markalı dizüstü bilgisayarınız var mı?

Bilgi için: MSI
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Yeni MSI’lar Computex’te Ortaya Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni MSI’lar Computex’te Ortaya Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni MSI’lar Computex’te Ortaya Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "