MSN, 11 Eylül’de Neden Açılmadı?


12 Eylül 2008 Cuma 06:45
MSN, 11 Eylül’de Neden Açılmadı?

Dün, ShiftDelete.Net‘te yayınlanan haber, anında mesajlaşma yazılımı MSN‘i kulllanan teknoloji tutkunlarına heyecanlı dakikalar yaşattı. Bunun nedeni, Amerika‘nın en acı günlerinden biri olan 11 Eylül‘de, yine bir Amerikan şirketi olan Microsoft‘un bu popüler servisinin çalışmamasıydı. Geçtiğimiz yıl ve ondan önceki yıl da yine 11 Eylül’de yaşanan bu sorun, akıllara bazı soru işaretleri getirmişti. Microsoft Türkiye, bu senaryolara cevabı kısa sürede verdi. Firmanın web sitemize yaptığı açıklamayı, olduğu gibi okurlarımızla paylaşıyoruz.

İşte O Açıklama

Sayın Hakkı Alkan,

Dün akşam saatlerinde bazı kullanıcılarımızın, Messenger servisine bağlanamadıklarının farkına varılmıştır. Sorunun kaynağı belirlenmiş ve iki saat içerisinde duruma çözüm getirilmiştir.

Bugün tekrar ortaya çıkan bu sorun, tarafımızca mümkün olan en kısa sürede çözümlenmektedir. Kullanıcılarımıza, bu konudan kaynaklanan rahatsızlıklarından ötürü üzüntümüzü iletiyoruz ve onlara göstermiş oldukları anlayış için teşekkür ediyoruz.

Microsoft Türkiye

Bu açıklamayla beraber, MSN için 11 Eylül senaryoaları bir yıl daha rafa kalkmış olacak. Bakalım, gelecek yıl 1aynı tarihte bu sorun, yeniden gündeme gelecek mi?

Güncelleme (12/09/2008 – 14:46)

Yaklaşık 10 dakika önce ofisimize ulaşan mesajda Microsoft Türkiye, bu sorunun giderildiğini belirtti. İşte ikinci mesaj;

“10 ve 11 Eylül tarihlerinde Windows Live Messenger kullanıcılarımızın küçük bir kısmını etkileyen iki kesinti yaşanmıştır.

Donanım sorunlarından kaynaklanan bu kesintilere derhal müdahele edilmiş ve sorun giderilmiştir. Hizmetlerimizin devamlılığı, Microsoft olarak bizim en büyük önceliklerimiz arasında yer almaktadır ve kullanıcılarımıza en yüksek hizmet kalitesini sağlamak hedefimizdir.

Kullanıcılarımıza, bu kesintilerden kaynaklanan rahatsızlıklarından ötürü üzüntülerimizi bildiririz.”

:: Microsoft’un açıklamasından sonra ne düşünüyorsunuz?

Yazan: Hakkı Alkan
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" MSN, 11 Eylül’de Neden Açılmadı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MSN, 11 Eylül’de Neden Açılmadı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MSN, 11 Eylül’de Neden Açılmadı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
  2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
  3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
  4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
  5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
  6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
  7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
  8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
  9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
  10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?