Okunma

MSN Yaşlanıyor!


02 Ağustos 2008 Cumartesi 21:00
MSN Yaşlanıyor!
Dokuz Avrupa ülkesinde yapılan ve on binin üzerinde katılımcının değerlendirildiği ankette 45 yaş ve üzeri insanların Windows Live Messenger‘ı yüksek miktarlarda kullandığı ve fazlaca vakit ayırdıkları ortaya çıktı. 45 yaş üzeri kullanıcıların sayıca en fazla olduğu ülke ise İspanya. 45 yaş ve üzeri kullanıcı grubunun ise yarısı Windows Live Messenger’ı günde üç saatten fazla kullanıyor.

Live Messenger’ı Neden Kullanıyorlar?

Almanya, İspanya, Danimarka, İtalya, Belçika, Norveç, Fransa, Hollanda ve İsveç‘i kapsayan araştırmaya göre, katılımcıların %88’i Messenger’ın ailelerin iletişimini kuvvetlendirdiğini söylüyor. 35 yaşın altında olan ve genç olarak anılan Avrupalı’ların en çok iletişim kurdukları aile bireyi ise %65 oranında kuzenleri. Ayrıca bu gruptaki insanlar daha çok yine kendi yaş grubundakilerle iletişim kuruyorlar

Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “MSN Yaşlanıyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  benim amcamda basladi almanyada otruyor 50 yas üzeri, msn olu öretmis 🙂 gazete haberlerinede bakiyorum diyor .
  Dedim amca helal olsun …

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye de çoluk çocuk dolu 😀 msn klavye delikanlısından geçilmiyor…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  GüzeL bi araştırma ve paylaşım için emeğe saygı …..

" MSN Yaşlanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MSN Yaşlanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MSN Yaşlanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "