Okunma

En Muhteşem jQuery Uygulamaları


03 Kasım 2010 Çarşamba 09:30
En Muhteşem jQuery Uygulamaları

Javascript‘in epey genişleyen kütüphanesi jQuery ile günümüzde birçok uygulama yapılabiliyor. Web sitenizin daha canlı ve interaktif hale gelmesini sağlayan jQuery, günümüzde birçok web sitesinde (Facebook gibi) aktif olarak kullanılıyor. Bu uygulamaların tümünü ücretsiz olarak kullanabilir ve kişiselleştirebilirsiniz.

jQuery Panel Gallery

Basit arayüzlü fakat 80’e yakın efekt içeren jQuery Panel Gallery, oldukça kullanışlı bir slayt uygulamasıdır. Manşet, galeri, slayt gösterileri veya reklam uygulamalarında kullanılabilecek olan programın en önemli özelliği, diğer uygulamalara göre çok fazla geçiş efekti içermesidir. Ayrıca sıkıştırılmış sürümünü kullanarak da yerden tasarruf edebilirsiniz.

Zoomooz

 

 

Zoomooz, web sitenizdeki herhangi bir eleman üzerine yakınlaşmanızı veya yakınlaşma efekti kullanmanızı sağlayan hoş bir uygulamadır. Bloglar, metinler, görseller gibi aklınıza gelebilecek her eleman üzerinde kullanılabilir. Sadece 20 kb boyutundaki bu uygulamanın birçok alternatif özelliği bulunuyor.

Aeron SlideShow

Tamamen kişiselleştirilebilen ve birçok özelliği olan Aeron SlideShow gelişmiş bir jQuery slayt uygulamasıdır. Birçok farklı kullanım özelliği ve farklı örnekleri bulunan Aeron SlideShow’da bir slayt uygulamasında ihtiyaç duyabileceğiniz her özellik bulunmakta.

Reel

Reel, herhangi bir mekanı çekilen fotoğraflar sayesinde tamamen 3 boyutlu olarak görebilme ve hatta çevresinde 360 derece dönebilme imkanı sunar. Ayrıca sadece bilgisayarlar üzerinde çalışmayan Reel, dokunmatik cep telefonları ile de uyumludur.

jsTree

 

jsTree gelişmiş bir jQuery ağaç görünüm bileşenidir. Herhangi bir kategorileme sistemine kolaylıkla entegre edilebilen jsTree ile eşzamanlı düzenleme imkanınız bulunuyor. Ayrıca sürükle-bırak özelliği ve kişiselleştirilebilen tema desteği de var.

Galleria

Birçok uygulamada kullanılabilecek muhteşem bir jQuery uygulaması olan Galleria, kişiselleştirilebilen bir galeri uygulamasıdır. İnteraktif galeri uygulaması Galleria ile eşzamanlı fotoğraf güncellemesi yapabilir, fotoğraflarınız arasında arama yapabilir veya isterseniz uygulamayı tamamen büyük ekranda kullanabilirsiniz.

Date Range Picker

Web sitenize takvim eklemek istiyorsanız bu uygulama tam size göre. Belirli aralıkları seçme, belirli tarihten sonra seçme gibi sayısız özelliği bulunan Date Range Picker’da bir takvimde yer alabilecek birçok özelliği bulabilirsiniz. Ayrıca tema desteği sayesinde web sitenize kolaylıkla entegre edebilirsiniz.

:: En çok kullandığınız jQuery uygulamaları hangisi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “En Muhteşem jQuery Uygulamaları”

  1. freelancer03 dedi ki:

    gayet güzel uygulamalar. teşekkürler

" En Muhteşem jQuery Uygulamaları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere En Muhteşem jQuery Uygulamaları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda En Muhteşem jQuery Uygulamaları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "