Okunma

Muhteşem MacBook Pro konsept çalışması!


28 Ağustos 2018 Salı 13:00

Gelecekteki MacBook modellerinden Apple tarafından geleneksel fiziksel klavye yerine Touch Bar benzeri bir arayüzü kullanılabileceği konusunda birçok söylenti bulunuyor. Peki, MacBook Pro bu kullanıcı arayüzü ile nasıl mı gözükürdü? İşte, bunu gösteren MacBook Pro konsept çalışması!

Touch Bar benzeri arayüz ile MacBook Pro konsept çalışması!

Türk tasarımcı Furkan Kasap tarafından hazırlanmış olan konsept, fiziksel klavyenin yerini Touch Bar özelliğinin aldığı harika bir MacBook Pro Touch adlı model sunuyor. Üst kısımda Touch Bar yine aynı görevi üstleniyor. Altındaki alan ise uygulamaları ön plana çıkartacak şekilde çalışıyor. Son olarak ise dokunmatik klavye ve trackpad kısmını görüyoruz.

Konseptteki arayüz programlanabilir tuşlar ve akıcı uygulama geçişi sunabilecek yapıda. Uygulama geliştiricilerin bu alan için kullanışlı özellikler sağlayabileceği kesin. Yazma deneyimi ise tabii ki iPad modellerinden alışılan şekilde bir his verecektir. Fiziksel tuşların sesini ve hissini almak isteyenlerin ise dokunmatik klavyeden ne kadar hoşlanacağı tartışma konusu. Belki Apple, haptik geri bildirim ve tuş sesleri ile bu kullanıcıları da üzmemek isteyebilir. Böyle bir MacBook Pro modelinin nasıl bir fiyat etiketi ile satılabileceğini ise şimdiden düşünmek bile istemiyoruz.

Peki, sizler bu MacBook Pro konsept çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Mevcut geleneksel klavyeleri mi yoksa böyle bir dokunmatik arayüzü mü tercih edersiniz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Muhteşem MacBook Pro konsept çalışması! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Muhteşem MacBook Pro konsept çalışması! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Muhteşem MacBook Pro konsept çalışması! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "