Mükemmel görünen Samanyolu fotoğrafları!


28 Haziran 2020 Pazar 12:40

Teknoloji sayesinde fotoğrafçılık gibi sanat yönü olan alanlar da önemli gelişmeler yaşandı. Bunun en güzel örneklerinden birisi de şüphesiz Samanyolu galaksisi gibi yıldızların fotoğraflarının gelişmiş kamera lensleri ve sensörler sayesinde mükemmel fotoğraflarının çekilebilmesi. Gelişmiş kamera sistemleriyle de çekilebilen gökyüzü fotoğraflarının sonuçları gerçekten çok iyi olabiliyor. Samanyolu galaksisi fotoğraf yarışması fotoğrafları gerçekten kusursuz görünüyor.

Samanyolu galaksisi fotoğraf yarışması fotoğrafları

100 bin ışık yılı uzaklıktaki, Samanyolu’nun fotoğrafını çekmek gerçekten de zor olsa gerek. Fotoğrafçılık alanında önemli bir uzmanlık alanı olan astrofotoğrafçılık ürünleri de bir o kadar değerli hale geliyor.

Sıkı bir planlama gerektiren bu alan ve her zaman dikkate alınması gereken birkaç teknik detay bulunuyor. Herhangi bir Samanyolu galaksisi fotoğrafı, teknik adımların ötesine geçebiliyor; tüm unsurlar görüntüyü en iyi hale getirmek için ayarlanana kadar fotoğrafçının zihninde bir an, bir hikâye olarak büyüyor.

Diğer fotoğrafçılara ilham olması adına düzenlenen Samanyolu galaksisi fotoğraf yarışması, katılanların yaratıcı çekimleriyle daha da keyifli hale geliyor. Editör Dan Zafra sadece görüntünün kalitesini değil, çekimin arkasındaki hikâyeyi ve başkalarına ne kadar ilham verebileceğini de dikkate alıyor.

Yeni yayımlanan listede, dünyanın farklı ülkelerinden farklı şekillerde yakalanmış Samanyolu galaksisi fotoğrafları bulunuyor. Bu fotoğraflar her yıl haziran ayında paylaşılıyor.

Dünya çapında isim yapan Türk astrofotoğrafçı Mehmet Ergün’ün de Samanyolu çekimi:

Samanyolu-galaksisi-fotograf-yarismasi-03yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Güzel photoshop

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Su manzarayı çıplak gözle gözlemlemek… müthiş bir hayal

" Mükemmel görünen Samanyolu fotoğrafları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mükemmel görünen Samanyolu fotoğrafları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mükemmel görünen Samanyolu fotoğrafları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  2. 2 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  3. 3 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  4. 4 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  5. 5 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  6. 6 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  7. 7 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  8. 8 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  9. 9 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  10. 10 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!