Mustafa Sandal, bitcoin dağıtacak!


23 Aralık 2017 Cumartesi 19:00
Mustafa Sandal, bitcoin dağıtacak!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal televizyonlara geri dönüyor! Ver Gazı isimli bir televizyon programı yapacak olan Mustafa Sandal bitcoin dağıtacak! 2000’li yılların başında türkçe pop severlerin ilgisini toplayan Mustafa Sandal, yapacağı yeni televizyon programının birincisine verilecek olan 100.000 TL para ödülünün bitcoin olarak verileceğini açıkladı.

Mustafa Sandal Bitcoin ödüllü yarışma formatıyla geliyor!

mustafa sandal bitcoin sdn

Yarışma formatına göre yarışmacıların hepsi kendi yeni fikirleriyle yarışacak. Yenilikçi bir yarışma formatı olmasını isteyen Mustafa Sandal, ödülün bitcoin olarak verilmesini uygun görmüş olabilir.

Ocak ayında yayınlanacak programın özellikle bitcoin severlerin ilgisini toplayacağından şüphemiz yok. Sandal ayrıca, Türkiye’nin kripto para birimi için cnmcgrm (canım ciğerim) ismini önerdi.

:: Mustafa Sandal’ın bitcoin dağıtacağı yarışması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mustafa Sandal, bitcoin dağıtacak!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bitcoin dağıtmasın. Neden diyeceksiniz.

  1) Bitpay (Copay ve Bitpay cüzdanlarının kurucusu ve en büyük firmalardan biri), Shapeshift (Anında coinler arasında değişim sağlayan servis) uyarı yayınladı; 100$ altındaki işlemleri alamıyacaklarını, mining/TX fee’lerinim 30-50$ dolar olduğundan böyle bir kısıtlama yaptıklarını belirttiler.

  2) Mempool’un artmaması, mining fee’nin sabit kalıp miktarın değerlenmesi, transaction sürelerinin saatlere çıkması ve block size’in yetetsizliği Bitcoin Core’u kullanılmaz hale getirdi.

  3) Blockstream CEO’su bu (1) ve (2)’de gerçekleşen yüksek fee’lerin, düşük mempool, düşük blocksize’in başından beri bilinçli yapıldığını söyledi; baştan beri planları oymuş.

  Ha şimdi sorcaksınız; ee napalım? Cevap; Bitcoin Cash.

  Core’un aksine fee sabit değil ve kendini regüle ederek hep düşük fee alıyor. Ne kadar düşük derseniz: geçen 1 BCH (3500$) yollamayı denedim, 24 cent tuttu. Resmini isteyene gösteririm, ekrandakı rakamlardan matematiğini yaparsınız. Cash’te blocksize 8MB ve mempool aşırı yüksek. Şu an Core’un mining gücü Cash’e kayıyor. Bu nedenle Market Cap yükselişte ve 2018 Q1’de ETH’i geçmesi bekleniliyor.

  Bitcoin Core Satoshi Nakamoto’num whitepaper’ına aykırı. Yüksek ücretler, yavaş transaction süreleri ve desantralize olmaktan çıkıyor. Cash whitepaper’a uyup Satoshi’nin görüşünü ileriye taşıyor

  Kısacası Bitcoin Core kullanılmaz hale geldi; 200$ yollamak için 78$ ücret ödüyorsunuz. Onun yerine Bitcoin Cash dağıtsın.

" Mustafa Sandal, bitcoin dağıtacak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mustafa Sandal, bitcoin dağıtacak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mustafa Sandal, bitcoin dağıtacak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 2. 2 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 3. 3 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 4. 4 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 5. 5 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 6. 6 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 7. 7 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 8. 8 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 9. 9 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 10. 10 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!