Yazılım hatası elektrikli Mustang’lerde sorun yarattı


09 Nisan 2021 Cuma 15:19
ABONE OL
Yazılım hatası elektrikli Mustang’lerde sorun yarattı

Elektrikli araç piyasasındaki büyümesini her geçen gün artırmayı hedefleyen Ford, bazı Mustang Mach-E model elektrikli araçlarında yazılımsal bir sorun yaşıyor. Firma sorundan etkilenen araç sayısını doğrulamadı.

Mustang Mach-E araçların bataryası sorun yaratıyor

SlashGear‘ın haberinegöre bazı Mach-E model araç sahipleri, pil paketi dolu olsa bile elektrikli SUV’lerin çalışmadığını bildirdi. Raporlar, elektrikli araçların bazı eski sürümlerinde, aracın içindeki daha küçük 12 voltluk pilin nasıl şarj edildiği ile ilgili bir sorun olduğunu ortaya koyuyor. Zira aracı iten daha büyük lityum iyon pil paketinden küçük miktarda güç alarak açılan Mach-E, 12 voltluk bir kurşun aküye sahip.

mustang-mach-e-model-araclar-yazilimsal-hata-yasiyor

Durumun soğuk hava bölgelerinde yaşayan elektrikli araç kullanıcılarına özel bir sorun olduğu belirtilirdi. Ford da soğuk hava bölgelerinde ısınma sırasında şebekeden güç almak için kullanıcılara Mach-E‘lerini prize takılı bırakmayı önerdi.

Mach-E‘nin 12 voltluk bataryası, araçtaki birden fazla sisteme güç sağlıyor ve ölmesi durumda araç tamamen çalıştırılamaz hale geliyor. Sorun ortaya çıktığında araç sahipleri, FordPass uygulamasına araçlarının derin uyku modunda olduğunu bildirdi. Firma ise Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’ne sunulan ve sorunun güç aktarım kontrol modülündeki yazılımla ilgisi olduğunu söyleyen teknik servis bültenine olayı doğruladı.

Söz konusu teknik servis bülteni, sorunun bu yılın 3 Şubat‘ında ya da daha öncesinde üretilen Mach-E SUV‘ları etkilediğini belirtti. Ford, elektrikli araçların kaçının olaydan etkilendiğini doğrulamazken, sadece 2021’in ilk çeyreğinde teslim edilen yaklaşık 7000 aracın küçük bir kısmında problemin görüldüğünü belirtti. Ayrıca olayın kablosuz bir yama ile düzeltilemeyeceğini aktaran firma, araçların onarım için teknik servis alması gerektiğini ifade etti.
yazarErman Ciğerim

1995 yılında doğdu. Gazetecilik bölümü mezunu. Çok sevdiği teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net'te devam ettiriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Yazılım hatası elektrikli Mustang’lerde sorun yarattı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yazılım hatası elektrikli Mustang’lerde sorun yarattı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yazılım hatası elektrikli Mustang’lerde sorun yarattı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!