Müşteri Gizliliği Ne Kadar Önemli?


25 Şubat 2015 Çarşamba 23:00
Müşteri Gizliliği Ne Kadar Önemli?

Her şey bir müşterinin yemek siparişinde yaşadığı sorunları internet ortamında yazmasıyla başladı. Paylaşılan ekran görüntülerinden gördüğümüz kadarıyla ödemeyle ilgili yaşanan sıkıntılardan sonra kadın müşteri tacize uğruyor ve tehdit ediliyor. Taciz ve tehdit edilme yolu da sipariş verilen platform olan YemekSepeti.com‘un standart prosedür olarak siparişi alan işletmeye gönderdiği iletişim bilgisi, yani telefon.

Neden telefon veriliyor?

Siparişle ilgili bir sorun olduğunda müşteriyle doğrudan iletişim kurulup sürecin hızlandırılması için telefon bilgisi restorana iletiliyor. Bu sayede karşılaşılan ufak sorunlar hızlı biçimde, aracı kuruma ihtiyaç duyulmadan restoran ve müşteri arasında çözülebiliyor. Fakat son olayda gördüğümüz üzere mahremiyetle ilgili olarak bazı sıkıntılar ortaya çıkabiliyor.

Çözüm ne?

Bu tür durumları engellemenin yolu görünüşe göre restorana iletişim bilgisi vermemek. Nasıl müşteri çağrı merkezinden bir operatör vasıtasıyla restorana bilgi verebiliyorsa aynı şekilde restoranın da müşteriye çağrı merkezi üzerinden erişmesini sağlamak. Bu olaydan sonra bir başka yemek sipariş sitesi olan BolBol.com’un Twitter hesabından bir duyuru yayınlandı. Duyuruda restoranlara iletişim bilgisi sağlanmayacağı belirtildi.

//platform.twitter.com/widgets.js

BolBol.com tarafından gönderilen bu twitte, iletişim bilgisi paylaşmama konusuyla ilgili bizim bahsettiğimiz yöntemin mi kullanılacağıyla ilgili bir ayrıntı verilmiyor. Sosyal medyada oldukça fazla yankı bulan taciz konusuyla ilgili YemekSepeti.com tarafından henüz bize ulaşan bir açıklama yok; yalnızca basından siparişin verildiği firma olan Bambi Cafe’nın ilgili çalışanını işten çıkarttığına dair bilgiler edindik. Firmalar ilgili konularda açıklama yapmak isterlerse sayfalarımız kendilerine açık.

:: Telefon bilgisini gizlemek bu tür sorunları çözebilir mi?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
uma350
uma350
5 yıl önce

Benzer konu benim de baþýma geldi. Bir iki eðitim dvdsi satýn alayým dedim. Cep numarasýný zorunlu olarak istiyorlar. Haliyle kargo yapýlacaðýndan ben de yazdým telefon numarasýný. Sonra eleman beni aradý bir gün. Sorduðum sorulardan rahatsýz olmuþ, çok soru soruyormuþum. Aðzýna geleni saydý. Ben saymaya baþladýðýmda da telefonu kapattý. Sonra ben aradým tam baþlayacam yine kapattý..
Bu olay tek deðil yani, belki daha kimler kimler ayný duruma denk geldi Allah ***** />
Cins çok memlekette.

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

Bence bilgilerin paylaşılmaması doğru olur. Tabi bu kadarı ile kalmamalı sadece işten çıkartma değil tazminat davasına da çarptırılmalı yada hapis cezası çünkü hem taciz hem tehdit var. Birde şu uygulama geçilebilir mesela A cafe bolbol veya yemeksepeti ile anlaştı diyelim. Eğer A cafe şikayet alıyorsa veya buna benzer olaylar yapıyorsa bolbol ve yemeksepeti bunları kendi listesinden çıkartmalıdır.

" Müşteri Gizliliği Ne Kadar Önemli? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Müşteri Gizliliği Ne Kadar Önemli? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Müşteri Gizliliği Ne Kadar Önemli? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)