Okunma

Müşteri Hizmetleri Artık Daha Sosyal


31 Ekim 2013 Perşembe 12:15
Müşteri Hizmetleri Artık Daha Sosyal

Eskiden bir ürün ya da hizmetle ilgili öneri, şikayet ya da yardım talebinde bulunmak istendiğinde çağrı merkezleri devreye girerdi. Tüketiciler, çağrı merkezi numaraları üzerinden firma ya da kuruluşun kapısını çalardı, günümüzde ise artık sosyal medya üzerinden talepler dile getiriliyor.

Markalar sosyal medyaya ağırlık veriyor

Hemen her kamu ya da tüzel kişiliğin, daha genel bir kapsamla şirket ya da kurumun Facebook, Twitter hesapları ile sosyal medya hesapları bulunuyor. Global düzeyde büyük bir trend olarak müşteri ilişilerine doğrudan yansıyan bu form faktör, ükemizde de yoğun ilgi görüyor ve tüketiciler şikayet, dilek ya da görüşlerini sosyal medya üzerinden dile getiriyor.

Sosyal medyaya yoğun talep var

Socialbakers tarafından yayınlanan bir araştırma sonucuna göre markaların seçkin markaların yüzde 85‘i Facebook ve yüzde 89‘u Twitter üzerinde müşterilerini “dinliyor”, onların sorunlarını çözümlerle karşılıyor. Telekom, perakende ve elektronik sektörüne dair şirketler, müşterilerinden gelen sorunların yüzde 39’unu sosyal medya üzerinden çözüyor.

Sosyal medya ile çözülen sorunlar müşterilerin marka bağımlılığına, sevgisine pozitif katkı sağlıyor. Sosyal medya, hemen her alanda olduğu gibi şirketler için de önemini artırmaya devam ediyor.

:: Satın aldığınız teknoloji ürünleri le ilgili sorunlarınızı sosyal medya üzerinden dile getiriyor musunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Müşteri Hizmetleri Artık Daha Sosyal”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Avea’yla ilgili bir sorunumu ve ttnetle ilgili bir diğerini twitter üzerinden çözdüler gayet iyidi

" Müşteri Hizmetleri Artık Daha Sosyal konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Müşteri Hizmetleri Artık Daha Sosyal ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Müşteri Hizmetleri Artık Daha Sosyal ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "