Okunma

Müziğe Kimse Para Vermiyor


17 Ağustos 2009 Pazartesi 08:39
Müziğe Kimse Para Vermiyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma genç neslin müzik için para vermediği gerçeğini bir kez daha ortaya koydu. Hertfordshire Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada 14 ile 24 yaş arasındaki gençlerin yaklaşık içte ikisinin yasal olmayan yollarla müzik indirdiği sonucuna ulaşıldı.

Bunun dışında araştırmaya katılan gençlerin %75′i indirdikleri bu şarkıları arkadaşlarıyla paylaştıklarını, %86′sı da tanıdıkları için CD kopyaladıklarını belirtti. Araştırmaya katılan gençlerin %68′i bilgisayar üzerinden müzik dinlediklerini söylerken bazılarının 8000′den fazla şarkıya sahip olduğu ve bunlar için hiç para vermediği ortaya çıktı. Gençlerin %78′i ayrıca müzik için para vermeyi düşünmediklerini belirttiler.

İşin bir diğer yüzü de bu gençlerin hepsinin telif hakları hakkında bilgiye sahip olması. Ancak sorulduğunda kimsenin bu konuya önem vermediği ortaya çıkıyor. Müzik ve film şirketleri artık yeni bir çağın içinde olduğumuzun farkına varmalılar. Telif hakları yasaları şu anki haliyle yeni nesil için hiçbir anlam ifade etmiyor. İnternet’in bu kadar yaygın olduğu bir dönemde müzik paylaşmak ve indirmek için yeni bir düzenleme getirilmesi şart.

:: Telif hakları yasaları sizce çağa ayak uydurabiliyorlar mı?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Müziğe Kimse Para Vermiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    müziğe para vermek saçma geliyo bana

  2. SDN Okuru dedi ki:

    müzik hava su gibi herkezin hakkı

  3. SDN Okuru dedi ki:

    sanatçılar konser verebilmek için mecbur albüm yapacaklar. isteyen para ile alabilir tabi 🙂

" Müziğe Kimse Para Vermiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Müziğe Kimse Para Vermiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Müziğe Kimse Para Vermiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "