Okunma

Müzik CD’leri 14 Ay İçinde Bitecek mi?


10 Kasım 2011 Perşembe 08:23
Müzik CD’leri 14 Ay İçinde Bitecek mi?

Müzik CD’lerinin üretimi, depolanması, nakliyesi ve dağıtımı sebebiyle maliyetlerinin çok fazla olması, müzik endüstrisinin dev firmalarını internet üzerinden dağıtıma doğru yönelendirdiği bir gerçek.

Bununla birlikte CD’lerden tamamen vazgeçmek gibi radikal bir karar verebilmek de pek kolay görünmüyor.

Side-Line.com’un müzik piyasasındaki büyük firmalarda çalışanların ifadelerine dayandırarak ortaya atığı iddiaya göre ise müzik CD’leri 2012 sonu itibarı ile artık üretilmeyecek.

O kadar kolay mı?

Bu konuda müzik firmalarının çoktan karar verdiği ve müzik CD’lerinin üretiminin bu tarihten bile önce durdurulabileceği iddiasının karşısında işin o kadar kolay olmadığını düşünenler var.

Gartner’ın yayınladığı son rapora göre ise 2015 yılında müzik CD’leri hala 10 milyar dolarlık bir pazara sahip olacak. Aynı raporda internet üzerinden satın alınan müziklerin ise 7.7 milyar dolarlık bir pazara ulaşacağı tahmin ediliyor.

:: Sizce müzik CD’leri ne zaman biter?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Müzik CD’leri 14 Ay İçinde Bitecek mi?”

 1. kcr dedi ki:

  Usb bellekler çıktığından bu yana cd’lerin gerekliliği tartışılır oldu. Bir çizik yedikten sonra bütün tadı kaçıyor cd’lerin. Ortadan kalkmaları çok da sürpriz bir gelişme olmaz…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  öyle bir durumda cd de alamayacağım için kolay kolay müzik satın almamı beklemesinler…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  fiziksel anlamda cd alan insan sayısı daha çok fazla bence biraz acele ettiler sonuçta her kes interneten anlamaz yada bilgisayardan

 4. rapley dedi ki:

  Ben elimde tutup, yıllar sonrasına somut hatıra saklayamadıktan sonra albüme para vermem. Benim için korsana teşvik bu.

 5. spybot dedi ki:

  Millet artık internetten indiriyor

" Müzik CD’leri 14 Ay İçinde Bitecek mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Müzik CD’leri 14 Ay İçinde Bitecek mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Müzik CD’leri 14 Ay İçinde Bitecek mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "