Spotify, Netflix dizisi olacak


13 Ağustos 2019 Salı 10:44
Spotify, Netflix dizisi olacak

Dünyada başarıya ulaşmış liderlerin ya da platformların bu başarıya ulaşırken nasıl yollardan geçtiği her zaman bir dizi, film ya da kitap ile insanlara anlatılır. Steve Jobs’un hayatının anlatıldığı filmden Facebook’un yükseliğini gözler önüne seren filme kadar bu konuyla ilgili birçok örnek verebiliriz. Şimdi de bir başka uygulamanın dizi için hazırlıkları başlıyor. Spotify dizi oluyor.

Dizi Netflix’te yayınlanacak.

Spotify dizi olarak geliyor

Spotify Untold isimli kitap Spotify dizi için kaynak olacak. Uygulamanın müzik endüstrisinde yaşadıklarının anlatılacağı dizi bir mini dizi olarak izleyicilerle buluşacak. Fransız medya kuruluşu Banijay Group‘un sahibi olduğu Yellow Bird UK isimli stüdyo tarafından uyarlanacak dizi ilk olarak uygulamanın pazarlara girişine odaklanacak.

Yellow Bird‘ün yapımcısı Berna Levin yaptığı açıklamayada “Spotify Untold, imkansız ve düşünülemez olanı elde etmenin nihai hikayesi” dedi. Levin ayrıca “Zamanımızın en büyük ve en şaşırtıcı teknolojik gelişmelerinden birini keşfedeceğiz” açıklamasında bulundu.

Spotify Untold isimli kitap Jonas Leijonhufvud ve Sven Carlsson tarafından yazıldı ve Mart 2019’da İsveççe olarak yayınlandı. Leijonhufvud, Spotify ile ilgili ilgi çekici bir açıklamada bulundu. Leijonhufvud, “Spotify’ın yükseliği son 10 yılda İsveç’ten çıkan büyük hikayelerden biri. Bu Apple’ı kendi oyunlarıyla yenen genç bir kurucunun hikayesi” dedi.

Dediğimiz gibi dizi Yellow Bird UK tarafından yayınlanacak. Levin üst düzey yapımlı olacak görev alacak. Yapımcı koltuğunda ise Luke Franklin oturacak. Carlsson ve Leijonhufvud projenin danuşmanı olacak.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Spotify, Netflix dizisi olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify, Netflix dizisi olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify, Netflix dizisi olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!