Okunma

Müzik yayınları piyasayı ele geçirdi!


22 Eylül 2017 Cuma 02:00
Müzik yayınları piyasayı ele geçirdi!

Özellikle Spotify uygulaması sayesinde hayatımızın değişmez bir parçası haline gelen müzik yayın uygulamaları, Amerika Birleşik Devletleri’nde müzik piyasasının yüzde 62’sini ele geçirmeyi başardı.

Her yerde müzik!

RIAA yani Amerika Kayıt Endüstrisi Birliği’nin yaptığı açıklamaya göre 2017 yılının ilk yarısında toplamda 4 milyar dolarlık müzik satışı gerçekleştirildi. Bu verilere göre geçtiğimiz yıl elde edilen 7.7 milyar dolarlık gelir, bu yılın sonunda geçilmiş olacağa benziyor.

Bahsi geçen satışların 2.5 milyar dolarlık bölümü ise müzik yayın uygulamaları tarafından gerçekleştirildi. Bu da bütün pazardan yaklaşık yüzde 62’lik bir paya sahip olunduğu anlamına geliyor.

17-09/22/muzik-sdn-shiftdelete2.png

Açıklaman sayılara göre Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan 30 milyon kişinin bir müzik yayın servisine üyeliği bulunuyor. Bu sayının bir yıl sonra 40 milyon sınırına dayanacağı tahmin ediliyor.

Son olarak da müzik CD’lerinin satışlarının yüzde 3’lük bir düşüşe geçtiğini ve ilginç bir şekilde plak satışlarında ise yüzde 3’lük bir artış yaşandığını da belirtelim.

:: Herhangi bir müzik servisine üye misiniz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Müzik yayınları piyasayı ele geçirdi!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Apple Music hariç hepsi.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Spotify Best of BEST!

  3. SDN Okuru dedi ki:

    SoundCloud the best

" Müzik yayınları piyasayı ele geçirdi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Müzik yayınları piyasayı ele geçirdi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Müzik yayınları piyasayı ele geçirdi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "