Okunma

My Phone Servisine Dair Detaylar


07 Ekim 2009 Çarşamba 11:26
My Phone Servisine Dair Detaylar

Windows Mobile 6.5’in resmi olarak piyasa çıkmasının ardından, mobil arenanın gereklilikleri halini alan servisler de daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Nokia’nın Ovi platformunda olduğu gibi genel çerçevesiyle bir yedekleme uygulaması olan My Phone, Windows Marketplace üzerinden kullanılabiliyor.

WinMo tabanlı cihazınızdaki rehber, ajanda kayıtları, mesajlar gibi kişisel bilgilerinizi yedeklemenize olanak tanıyan servis, ayrıca fotoğraf, müzik gibi çoklu ortam içeriklerinizi de çevrimiçi olarak saklamanızı ve hatta paylaşmanızı sağlıyor. Sosyal ağlarla da entegre olabilen Windows Mobile’ın yedekleme platformu, Flicker, Photobucket gibi sayfaları kullanmanıza da izin veriyor.


Servis üzerindeki hesabınızı aynı zamanda bilgisayar üzerinde denetleyebiliyorsunuz.

Genel manada ücretsiz olmasına karşın My Phone ücretli özelliklere de sahip. Bunlardan en güzeliyse bir güvenlik önlemi olarak dikkat çekiyor. 4.99$ ödeyerek sahip olabileceğiniz özellik ile telefonunuzun çalındığı yahut kaybolduğu durumlarda, cihazınızın nerede olduğunu harita üzerinde görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra akıllı telefonunuza uzaktan müdahale ederek, içeriğindeki bilgileri alabiliyor veya özel bilgilerinizi tümüyle temizleyebiliyorsunuz.

Sadece 200MB boş alan sunarak kullanıcılarını fazlasıyla sınırlandıran servis, çoklu ortam içeriklerini saklamak için şu an itibariyle pek de makul görünmüyor. Bakalım ilerleyen günlerde durum kullanıcılar lehine ne şekilde değişecek.

:: 200MB yedekleme alanının yeterli olduğunu düşünüyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" My Phone Servisine Dair Detaylar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere My Phone Servisine Dair Detaylar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda My Phone Servisine Dair Detaylar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "