Okunma

MySQL Kodları Azıcık Kapanacak


16 Nisan 2008 Çarşamba 21:00
MySQL Kodları Azıcık Kapanacak
MySQL cephesinden gelen haberlere göre, MySQL ileride bazı özellikleri yalnızca, kapalı kod yapısıyla dağıtılan Enterprise sürümüyle beraber verecek. Sun Microsystems tarafından satın alınan MySQL, çalışmalarına olağan şekilde, dünya devinin bünyesinde devam ediyordu. Kapalı koda sahip şekilde sunulacak sürümdeki en önemli farklar online yedekleme yetenekleri olarak belirtiliyor.

Çok Para, Az Test

Burada önemli olan nokta, Enterprise sürümündeki kod ve özelliklerin, çok daha geniş olan açık kodlu sürümün kullanıcı tabanı gibi büyük bir kitle tarafından test edilmeyecek olması. Bu ayrım MySQL 6.0 ile birlikte oluşacak.

Bilgi için: MySQL
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “MySQL Kodları Azıcık Kapanacak”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kapalıysa niye cikaaaaaaaaaaardınııııııııııııııııızzzo zamamnnnnn vijjiinnnn

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Tamamen kapatsın az bile. Açık kaynağın kıymetini anlarlar o zaman :D…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  mySQL he he he , PHP ciler etekleri tutuştu :D…

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Onu bunu bilmem ama Mysql Embedded şu an paralı eğer SUN Microsystems bunu ücretsiz yaparsa bu pazarda lider olur. Ayrıca Mysql’in paralı sürümleri zaten mevcuttu ve bu sürümler yine enterprise olarak geçiyordu….

 5. SDN Okuru dedi ki:

  çoğumuzun enterprise serisine ihtiyacı olmuyor bu ayrılık çok önceden ön görülmüş ve karara bağlanmıştı hatta sırf bu yüzden postgreSQL reklamları aldı başını gitti ama başarılı olamadı mysql hala aynı kaliteyi koruyor ve enterprise hariç diğer tüm sürümler açık kaynak kodlu olarak geliştirilmeye devam edilecek. Enterprise açık kaynakdan destek almak isterse parasını ödeyecek bu okadarda kötü değil. Ayrıca enterprise sürümünü izleyen açık kaynakçılar benzer özellikleri normal sürümede bir şekilde port ederek enterprise’ı pişman edebilir….

" MySQL Kodları Azıcık Kapanacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MySQL Kodları Azıcık Kapanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MySQL Kodları Azıcık Kapanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "