Okunma

Nanoteknoloji 20 Yaşında


29 Eylül 2009 Salı 11:18
Nanoteknoloji 20 Yaşında

IBM’in en önemli araştırmacılarından Don Eigler bundan tam 20 yıl önce özel yapım bir mikroskop ile gözlediği atom üzerinde yaptığı çalışma ile nanoteknolojinin ilk adımını atmıştı. Eigler bundan iki ay sonra 35 adet xenon atomuyla IBM yazmayı başarmıştı.

Eigler’in o dönem yaptığı çalışmalar 20 yıl sonra özel kumaşlar, bilgisayar teknolojileri ve tıpa kadar birçok alanda kullanılan gelişmelerin ilk adımı oldu. IBM’in üst düzey yöneticilerinden T.C. Chen, Don Eigler’in başlattığı yolun gelecekte birçok soruna çare olacağına gönülden inandıklarını belirtti.

:: Nanoteknoloji sizce de gelecekte birçok soruna çare olabilecek teknolojiler geliştirilmesini olanaklı kılacak mı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Nanoteknoloji 20 Yaşında”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Nanoteknoloji üzerine çalışmaların mükemmel sonuçlar çıkaracağı kesin yakın tarihte, ya kötü amaçlar için kullanılırsa…
    Başka bir soru, bilim her geçen gün kendini yeniliyor, nanodan sonrasına da, daha küçüğüne de ulaşılabilir mi acaba, elektronikten spintroniğe geçildi, ya sonrası?pikoteknoloji?

" Nanoteknoloji 20 Yaşında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Nanoteknoloji 20 Yaşında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Nanoteknoloji 20 Yaşında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "