Okunma

NASA, 10 Yıldır Mars’ı İzliyor!


10 Mart 2016 Perşembe 20:50
NASA, 10 Yıldır Mars’ı İzliyor!

NASA, Mars’a insan gönderme konusunda yaptığı çalışmaları, Mars Reconnaissance Orbiter -kısaca MRO- ile destekliyordu. Son olarak ise NASA, Mart 2006 yılında başlattığı MRO keşif uydusu ile ilgili istatistikleri paylaştı!

16-03/10/news_1-nasa-10-yildir-mars-i-izliyor.png

NASA, 10 yıldır Mars’tan veri topluyor!

Açıklanan bilgilere MRO aracı, şimdiye kadar 216,000 görsel yakalamış ve bunları dünyaya aktarmış. Öte yandan görsellerle beraber aldığı ve aktardığı diğer tüm verilerin toplam büyüklüğü, 33,000 gigabayt seviyesini geride bırakmış.

16-03/10/news_2-nasa-10-yildir-mars-i-izliyor.png

Ek olarak MRO, 1,538,532,864 kilometrelik yol kat etmiş ve toplamda Mars yörüngesini 45,000 defa tamamlamış.

Öyle görünüyor ki NASA, İnsanlı Mars Görevi öncesi, MRO aracılığıyla Mars hakkında istediği bilgileri etmeye devam edecek ve amacına ulaşmak için elinden geleni yapacak.

:: NASA MRO aracı ile ilgili, siz ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı işler çıkarmış mı?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

24 yorum - “NASA, 10 Yıldır Mars’ı İzliyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İçkili kafayla yorum mu yaptınız siz. Kendiniz yapamıyonuz yapana neden laf atıyonuZ. Adamlar gidiyo bu bi gerçek milyarlarca ışık yılı ötesini görüyo. Güneş sisteminden dışarıya çıkıyo. Ama bizim millet anca laf yapsın ayıp be ayıp

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Mars ta YSE yol su elektrik var mı? birde hava ve yiyecek..YOK. olmayan şeyi ne yapsın NASA….NASA'nın işleri hep gider boşa…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  BOL BOL bira ve viski içiyorlar..sayıklamaya başlıyorlar ..nasanın görevlileri..
  amaç..insanları aldatmak..üstünlük hezayanını vurgulamak..
  ……………….. yemezler……kiliseye de giderler günah çıkarırlar..işte akıl gel ……çakıl…yani papaz Allah,ın (sümme haşa !) koordinatörü mü? papaz günah çıkartıyor..hahahaaa..herşeyleri yalan palan..***** ve kızıldereli ve zenci ve özellikle Müslüman öldürmelerinden başka ne biliyorlar ki..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  N.A.S.A nasıl aldatayım seni ahmak..BİRLEŞİMİ.. küçük at civcivler yesin..
  bir trilyon .. ***** yapmış..hahahahaaha bi siz biliyorsunuz, bizler ahmakız değilmi ? N.A.S.A..yemezler..uydurma..atmosferi olmayan bir basit ve kızıl ve bakırlı toprağına gitsene..anında ölürsün..n.a.s.a…bizi aldatamazsın..yakında ***** yanında türkleri görürsen şaşma..!
  bizi cinler götürür..hahahahahaha sen 30 sene sonra gel..abd.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  yani şimdiye kadar orada bir türk görmedi mi ya? neyse bizler mars,ın güney sahillerinde TİPİTAX ADASINDA DENİZE GİRİYORUZ..bazen bir yıldız gibi başımızınn üzerinden ayrılmayan bir nesne görüyorduk..demekki bu cihazmış..
  ……… marsa giderim marsa,,ağam ile paşam ile mendilim yar..
  ……….oradanda giderim karsa,ağam ile paşam ile mendilim yar..ŞARKISINI MARS,ta söylüyoruz..mars,ın kızlarıda afet ya..! hiç birisi siyah saçlı değil..hepsi ya sarışın ya kızıl ve kumral saçlı..yalnız bunların gözleri hepsi kızıl yani kırmızı gözlü kızlar…….. bi havuzlu villa yaptık. muz ağaçlarının altında anaaaa yemede yanında yat ***** hala ***** mars,a gelecekmiş..uuuuuhuuuu …..30 yıl sonra…ölme eşeğim ölme…misali gibi.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  özelllikle mars ve uzay hakkında elde edilen bilgilerin tamamının paylaşılmadığını düşünüyorum. evrende başka dünya veya dünyalar var, bu nasa hiçmi ipucu olcak kadr olsun bilgi sahibi ol(a)madı?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  10 yıl once ben yoktum

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Hayal perest millet

 9. SDN Okuru dedi ki:

  baya bilgi toplamıştır 10 yılda…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  ciddi veriler hımm..1000 yıl izlesen ne çıkar

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten, gidilecek en uzak yer mars daha uzağına yüzyıllar sonra anca gidilir

 12. SDN Okuru dedi ki:

  iyi iş çıkarmış araç

" NASA, 10 Yıldır Mars’ı İzliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA, 10 Yıldır Mars’ı İzliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA, 10 Yıldır Mars’ı İzliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "