Okunma

NASA Asteroid Görevi Gecikebilir!


05 Mart 2016 Cumartesi 07:00
NASA Asteroid Görevi Gecikebilir!

Bilindiği gibi uzun süredir NASA’nın Mars’a astronot göndereceği ve Mars kolonisi kuracağı ile ilgili bilgiler yayınlanıyor. Ancak insanlı Mars görevi öncesinde ise NASA için daha önemli bir görevi bulunuyordu.

NASA’nın bu görevi bir Asteroid üzerine robot gönderilmesi üzerine hazırlanıyordu. Lakin yeni gelen bir açıklamaya göre bu görev gecikecekme yaşayabilir.

NASA’nın Asteroid görevi gecikebilir!

16-03/05/news_1-nasa-asteroid-gorevi-gecikebilir.png

Kısaca özetlemek gerekirse NASA‘nın Asteroid Redirect Mission isimli görevi, Asteroid üzerine bir robot göndermeyi ve bu robotun Asteroid üzerinden aldığı bir parçayı Ay yörüngesine getirmesi üzerine kurulmuş durumda.

1.25 milyar Dolar değerindeki bu projenin 2020 yılında gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Ancak son gelen bir açıklamaya göre söz konusu bu görev, 2025 yılına sarkabilir. Bunun sebebi ise teknoloji geliştirmeleri şeklinde, genel olarak izah edilmiş. Şu an için kesin bir karar yok gibi görünüyor ancak NASA’nın Asteroid görevinin tarihi bir muamma haline gelmişe benziyor.

:: NASA’nın Asteroid projesi ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NASA Asteroid Görevi Gecikebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA Asteroid Görevi Gecikebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA Asteroid Görevi Gecikebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "