NASA burç değişimi iddiaları hakkında açıklama yaptı


17 Temmuz 2020 Cuma 17:35
NASA burç değişimi iddiaları hakkında açıklama yaptı

Dünden beri sosyal medyada en çok konuşulan konulardan olan burç değişimi hakkında, NASA yaptığı açıklamayla 13. burç konusuna son noktayı koydu. En çok tartışılan konulardan biri olan yeni bir takımyıldızı keşfedildiği ve burçların değiştiği iddialarını yalanlandı.

 

NASA burç değişimi iddiaları hakkında açıklama yaptı

Son haftalarda astroloji dünyasında tartışılan “Burçlar değişti. 13. burç yılan burcu” iddialarının ardından konu hakkında NASA’nın bu bilgiyi onayladığına dair sahte haberlerin yayılmasına NASA artık kayıtsız kalamadı. NASA’nın 2016 tarihli blog yazısından beri bu tip haberler hemen hemen her yıl çıkıyor. Blog yazısında, bu konunun bilimi kapsamamasına rağmen “Eğer kapsasaydı bile Dünya’nın ekseni değiştiği için burçlar değişirdi” ifadesine verilmişti. 16 Temmuz’un Dünya Yılan Günü olmasından dolayı da belli bir spekülasyonun çıkarıldığı düşünülüyor.

nasa burç değişimi 13. burç yılan burcu

Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, dünden itibaren Zodyak’lar hakkında yapılan yorumları gördüklerini belirtti. Konunun birkaç yıldır gündemde olduğunu ancak kendi inisiyatiflerini kullanarak yorumda bulunmadıklarını açıkladı.

Babillerin 3 bin yıl önce takımyıldızlarını keşfettiklerinde 13. işareti görmezden geldiklerini söyleyen NASA, kendi yaptıkları araştırmanın sadece bu olayın matematiğini hesaplamak olduğunu açıkladı.

NASA’nın Tumblr hesabından ayrıntılı bir şekilde takımyıldızlarıyla ilgili bilgi metni yayınlarken, 13. burç hakkındaki cevabının da nedenlerini anlatıyor. Önümüzdeki yıl da aynı spekülasyonun çıkıp çıkmayacağı bilinmez ancak, NASA’nın kayıtsız kalamayıp açıklama yapması birçok kesimi tatmin edecektir.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NASA burç değişimi iddiaları hakkında açıklama yaptı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA burç değişimi iddiaları hakkında açıklama yaptı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA burç değişimi iddiaları hakkında açıklama yaptı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!