Okunma

NASA fotoğraflarınızı bekliyor!


18 Mart 2018 Pazar 19:09
NASA fotoğraflarınızı bekliyor!

NASA, yıllardır yaptığı binlerce bilimsel çalışmanın ardından ilk defa kullanıcılara ihtiyaç duyuyor. Üstelik siz de, bu çalışmaya katılabilirsiniz!

NASA, bulut fotoğraflarınızı istiyor

Çevrenin öğrenimi amacıyla gerçekleştirilen GLOBE programı için NASA; kullanıcılardan gökyüzünde yer alan bulutların fotoğrafını çekip, kendilerine yollanmasını istiyor.

Kurum, gönderilen fotoğraflar sayesinde farklı coğrafyalarda yer alan farklı iklimlerin ve bulut tiplerinin tanınacağını belirtiyor.

NASA eğitim uzmanı Marile Colon Robles, “GLOBE programı, bizim çeşitli gözlemler yapmak için insanlara nasıl ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Kıştan bahara giderken fırtınalar değişecek, aynı zamanda bulut tipleri de değişecek.” açıklamasında bulundu.

15 Mart – 15 Nisan arasında fotoğraflarınızı yollayabilirsiniz

Programa katılmak için herhangi bir yeterlilik aranmıyor. Tek yapmanız gereken, iOS veya Android işletim sistemli cihazınız için GLOBE Observer programını indirmek.

Daha sonrasında dışarıya çıkarak, karşılaştığınız bulutları uygulama üzerinden rapor edeceksiniz. En çok raporda bulunan kullanıcılar programın en sonunda hazırlanacak video ve internet sitesi üzerinden duyurulacaklar.

Günde maksimum 10 fotoğraf yükleyebildiğiniz sistem için son gün 15 Nisan. İlgili uygulamayı, aşağıda yer alan linklerden indirebilirsiniz.

GLOBE Observer iOS indir
GLOBE Observer Android indir

:: Çektiğiniz bulut fotoğraflarını yollamayı düşünüyor musunuz?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “NASA fotoğraflarınızı bekliyor!”

  1. Fikri dedi ki:

    Blue Beam Hazırlığı olabilir

  2. mataramasuko dedi ki:

    Türkiye de bulutlu havada bile chemstrail sıkıyorlar insanlar erken yaşta ölsünde ne olursa olsun açıklayayım açık mavi havada uçaklara dikkat edin bazı uçaklar çok yüksekten uçar ve beyaz duman bırakır bu chemstrail gazıdır insanları zehirler

" NASA fotoğraflarınızı bekliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA fotoğraflarınızı bekliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA fotoğraflarınızı bekliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "