NASA, Jüpiter’in yeni bir videosunu paylaştı


10 Ekim 2020 Cumartesi 14:30
NASA, Jüpiter’in yeni bir videosunu paylaştı

NASA, uzay çalışmalarının yanında bir de gezegenler hakkında fikir oluşturmayı sağlayacak videolar da yayımlıyor. Yeni paylaşılan ”A Flight Over Jupiter” adlı videoda Jüpiter’in yüzeyinde bir seyahate çıkıyoruz. NASA Jüpiter videosu toplamda 5 dakika ve meraklısına sesleniyor.

NASA Jüpiter videosu kısa bir seyahate çıkartıyor

NASA’nın Juno uzay aracı haziran ayından beri gaz dolu Jüpiter’in etrafında gezerek onun çekimlerini yapıyor. Söz konusu çekimlerin ardından bu videoda heyecan verici macera insanlara sunuluyor. Uzay tutkunlarının merakla takip ettiği bu videolar, uzay hakkında fikir oluşturmayı, gezegenlerin yüzeyleri hakkında ise yeni detaylar öğrenmeyi sağlıyor.

2016 yılından bu yana çektiği görüntülere başvurulan Juno uzay aracı, Jüpiter’in yüzeyinin değişimini de bizlere sunuyor. NASA’nın yaptığı yeni bir açıklamada JunoCam ile çekilen hareketsiz görüntülerin, Jüpiter hareket ettikçe farklı açılardan görünüyor oluşunu desteklediğine vurgu yapılıyor. Bir videoya çevrilen bu görüntüler, sanal kameranın bize ulaştırdığı görüntülere dayanıyor.

YouTube üzerinden paylaşılan NASA Jüpiter videosuna elbette uygun bir müzik eşlik ediyor. Juno’nun görüntülerinden oluşan video, Jüpiter’in yeni bir Hubble Uzay Teleskobu portresine güzel bir bakış atmayı da sağlıyor. Ne şekilde bakarsanız bakın, Jüpiter’i izlemek büyük bir zevk.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NASA, Jüpiter’in yeni bir videosunu paylaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA, Jüpiter’in yeni bir videosunu paylaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA, Jüpiter’in yeni bir videosunu paylaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!