Okunma

NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları mutlu!


15 Haziran 2019 Cumartesi 19:08
NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları mutlu!

NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanlarından güzel haberler gelmeye devam ediyor. Zira Mars 2020 keşif aracı, Kızıl Gezegen’in zorluklarıyla baş edebilecek bir seviyeye gelmiş gibi görünüyor. Gözüpek aracın gözüpek takımı, yapım aşamasının gayet verimli geçtiğini söylüyor.

NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları son derece mutlu!

Ülkemizde de oldukça ilgi gören Mars 2020 projesi, insanlığın en büyük atılımlarından biri haline geldi. Bu rüyayı gerçekleştirilebilmek adına bütün gücüyle çalışan ekipler, tarihi bir tasarının altına imzalarını atmış bulunuyorlar. Yetkililer, bu bağlamda, gezginci makinenin uzaktan algılama sisteminin çalışmalarını Haziran ayının başında tamamlamıştı.

NASA Mars 2020 keşif aracı

NASA’nın Mars 2020 aracına eklenen uzaktan algılama yazılımı, uydu veya yüksekten uçan uçaklarla Dünya’nın taranmasını sağlayarak onun hakkında çeşitli bilgilerin toplanmasına yarıyor. Keşif aracının önümüzdeki yıl aktif edilmesi ve 2021’in başlarında Mars’a ulaşması bekleniyor. Bu projedeki ilk görev, kaya ile toprak numunelerinin toplanması ve bunların, daha sonra geri alınıp kullanılması şartıyla, saklanması olarak belirlendi. Son olarak, ekipteki kişilerin mutlulukları gözlerinden okunuyor.

NASA Mars 2020yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları mutlu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları mutlu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA Mars 2020 keşif aracı çalışanları mutlu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "