Okunma

NASA, uzaya helikopter yolluyor!


15 Mayıs 2018 Salı 10:16
NASA, uzaya helikopter yolluyor!

NASA, uzun zamandır dünya dışı yaşama dair araştırmalar yapmaya devam ediyor. Araştırmalarına devam eden uzay ajansı, dünya dışı yaşama dair bulgular için önemli bir açıklama yaptı. Bu sebeple Jüpiter’in uydusu Europa hakkında bazı büyük haberler vermeyi planlıyor. Bu konu, yeni yaşam arayışı için bazı önemli bilgiler içerecek gibi duruyor.

NASA dünya dışı yaşam için Europa’ya helikopter yolluyor

NASA dünya dışı yaşam

Bizlerle paylaşılan açıklama NASA televizyonu, Facebook Live, Twitch, Ustream, YouTube, Twitter / Periscope ve ayrıca NASA’nın web sitesinden naklen yayınlandı. Canlı yayın sırasında #askNASA hasthag’i üzerinden tweet atarak soru soranların merakı giderilirken, uzay ajansı çok önemli bir görevi de tüm dünya ile paylaştı.

Bildiğiniz gibi Europa, bilim dünyası tarafından büyük ilgi görülüyor. Büyük ilgiye bağlı olarak, 2022 yılında ayrıntılı bir çalıştırma gerçekleştirmek için Europa’ya Clipper isimli araç yollanacak. Europa Clipper olarak adlandırılan aracın, yörüngeye yerleştikten sonra yüzeye doğru 45 farklı dalış gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Peki, neden? Çünkü bilim insanları Europa’nın buzlu yüzeyinin altındaki okyanusta yaşama dair izler bulunabileceğinden şüpheleniyorlar.
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “NASA, uzaya helikopter yolluyor!”

  1. Kandemir dedi ki:

    Belki de onların teknolojisi bizim kadar iyi değildir hep çok üstün görüyorlar

" NASA, uzaya helikopter yolluyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA, uzaya helikopter yolluyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA, uzaya helikopter yolluyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "