NASA, tüm çalışanlarını eve gönderiyor!


18 Mart 2020 Çarşamba 10:15
NASA, tüm çalışanlarını eve gönderiyor!

NASA‘nın yöneticisi Jim Bridenstine Salı günü yaptığı açıklamada, ABD’de devam eden Corona virüsü salgını nedeniyle tüm personelini eve gönderdiği duyuruldu. Çalışanların için bir sonraki duyuruya kadar zorunlu emir altında olduklarını da belirtti. NASA yaklaşık 17.000 kişiyi istihdam ediyor. Uzay aracı merkezlerinde ve tesislerinde ise sadece gerekli bir görev durumunda personele izin veriliyordu.

17.000 kişi evlerine gönderildi

NASA’nın bir sonraki emrine kadar herkes evlerinde kalacak

Corona virüsü pandemisinin ardından 17.000 kişilik işgücünü evlerine göndermesi NASA için bir ilk niteliği taşıyor. NASA’nın kamu işleri ofisi tarafından e-postayla gönderilen açıklamada Bridenstine, “Tüm personeller, bir sonraki duyuruya kadar zorunlu tele-çalışmaya geçecekler. Görev için gerekirse personele yerinde erişim hakkı verilmeye devam edilecek.” dedi. Bridenstine, “Bazı çalışanlar COVID-19 için yaptıkları test sonucu pozitif çıktılar.” diye de belirtti.

Jim Bridenstine

NASA’daki onaylı vakalar ise Mountain View, California’daki Ames Araştırma Merkezi ve Alabama Huntsville’deki Marshall Uzay Uçuş Merkezi’nde bulunuyor. Bridenstine, “Virüsün, topluluklarımız arasında daha fazla yayılmasını önlemek için bu önleyici adımı atmamız şart.” dedi.

NASA’nın “Aşama 3” planı

NASA’nın bu eylemi, Corona virüsün işçiler arasında yayılmasını hızla azaltmak için oluşturduğu ve kısa bir süre önce açıklanan “Response Framework” belgesinden “Aşama 3” adlı bir aşamayı takip ediyor. Aşama 1, sosyal mesafeyi, zorunlu olmayan seyahatlerin azaltılması ve virüsün yayılmasını azaltmaya yönelik faaliyetlerde bulunmaktı. NASA’nın Corona virüsle ilgili son aşaması olan 4. Aşaması ise tüm tesislerin tamamen kapanması. Johns Hopkins Üniversitesi’ne göre, Corona virüsü dünya çapında yaklaşık 200.000 kişiyi enfekte etti ve 8.000 kişiyi öldürdü. Bunun yanı sıra tüm vakaların neredeyse yaklaşık yarısı henüz çözülmedi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NASA, tüm çalışanlarını eve gönderiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA, tüm çalışanlarını eve gönderiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA, tüm çalışanlarını eve gönderiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  2. 2 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  3. 3 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  4. 4 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  5. 5 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  6. 6 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  7. 7 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  8. 8 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?
  9. 9 Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme Yok böyle monitör! LG Ultragear 27GN950 inceleme
  10. 10 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!