Okunma

NASA Uzay Serüvenine Erteleme


08 Haziran 2015 Pazartesi 15:00
NASA Uzay Serüvenine Erteleme

Dünyanın bilim merkezi de olarak bilinen NASA’dan her geçen gün ilginç ve şaşırtıcı haberler geliyor. NASA tarafından üzerinde çalışılan projeler insanlığın geleceğine dair çok sayıda önemli gelişmeyi bizlere sunarken, uzayda yeni bir yaşam imkanlarının da önünü açmaya başlıyor.

NASA’nın Mars gezegeni üzerinde gerçekleştirdiği çalışmaların bir parçası olarak anılan LDSD (Low-Density Supersonic Decelerator) ise, bu gezegene iniş esnasında yaşanan sorunları olabildiğince aza indirgemeyi amaçlıyor. Mars atmosferinin dünyadan farklı oluşu sebebiyle uzay araçlarının atmosferi geçişinde ciddi sıkıntılar yaşanmaya başlanınca hayata geçirilen proje küçük bir ertelemeye maruz kalacak.

15-06/08/nasa.jpg

NASA’dan geleceğin uzay serüveni

Devasa bir balona benzeyen ve iniş yapacak araçların atmosfere daha kolay girişine olanak sağlayacak proje bugün test edilebilecek. NASA’nın hedefi ise LDSD’nin çoktan bu aşamayı geçmiş olmasıydı.

Alçak irtifa rüzgarlarının aşırı sert oluşu sebebiyle balon benzeri sistemin sıkıntı yaşayacağını belirten uzmanlar, bu proje sayesinde gelecekte şaşırtıcı yolculukların önünün açılabileceğini de dile getiriyorlar.

:: Uzayda yeni bir yaşam mümkün mü?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “NASA Uzay Serüvenine Erteleme”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Belki nasamız yok ama üzerinde yemek yediğimiz bir masamız var. Ona da şükür.

" NASA Uzay Serüvenine Erteleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA Uzay Serüvenine Erteleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA Uzay Serüvenine Erteleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "