Okunma

NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı!


28 Aralık 2018 Cuma 10:30
NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı!

Bilinmeyen ve tanımlanmayan şeyler çoğunlukla çekici gelir. Bu konulardan en ilgi çekici olanı ise bildiğiniz üzere uzaylılar. Peki, binlerce komplo teorisine konu olan uzaylılar gerçek mi? Birçok insanın merak ettiği bu sorunun cevabı, NASA tarafınca yapılan bir çalışma ile gözler önüne serildi.

NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı!

NASA tarafından paylaşılan raporlara göre, uzaylıları bulunmanın en kolay ve iyi yolu açıklandı. Raporlar doğrultusunda, eğer uzaylıları bulmak istiyorsak ilk önce onların teknolojilerini aramamız gerektiği belirtiliyor.

Uzunca bir süredir uzaylılar üzerinde araştırmalar yürüten NASA’nın elde ettiği verilere göre,  söz konusu bu varlıkların yaşadıkları gezegenlerde bir takım el yapımı objeler olabileceği belirtiliyor.

Ayrıca uzay ajansı tarafınca paylaşılan bir diğer raporda ise, uzaylıların söz konusu bu teknolojilerinin bir takım yaşanan olaylar sonrasında gezegenimize de düşmüş olabileceği de düşünülüyor.

NASA uzaylıları nasıl bulacağımızı açıkladı

Araştırmacılar Dünya üzerindeki jeolojik, palenontolojik ve arkeolojik kayıtların oldukça eksik olduğunu da özellikle vurguluyor. Bu yüzden dolayı, söz konusu teknolojilerin gezegenimizde de bulunabilmesi ihmalinin olabileceği de tahmin ediliyor.

Bir diğer rapordaysa, uzaylıların teknolojilerini aramak için sadece gezegenlerle sınırlı kalmaması gerektiği de belirtiliyor. NASA’nın tahminlerine göre, söz konusu bu cihazların Güneş Sistemi içerisinde bir yerlerde sürükleniyor olabilir.

Bu tahminler doğrultunda, uzay ajansı çalışmalarını artık gezegenlerle sınırlamayacağını da belirtti. Önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde Güneş Sistemi ve çevresinde de yaşamın olup olmadığını araştırılacak.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından aktarabilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyoruz…
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

39 yorum - “NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  1984 Eylül ayıydı İstanbul bahçeli evlerde oturuyorduk 3 gün öncede gökten bir jisim alevler içinde denize düştü diye düşünüyorum o tarihte gece saat 12.30 sıralarıydı balkonda oturuyorum sigara içmek için karşı binanın arka cebesinde fıtbol topu büyüklüğünde parlak bir jisim birden çıkı verdi çok parlak deyildi havada asılı durdu benim oturduğumuz bina 5 katlıydı biz 5 kata oturuyorduk jisim karşımda duruyordu bende şaşkın bakışlarla ona bakıyordum birde hareket etti öyle hızlıydiki birden ortadan kayboldu sabah oldu işe giderken gazete aldım günaydın gazetesi tırakya tarafında bir çifciye tarlada çifciye çarptıgını yazıyordu dünya dışı varlıklar olduguna inanmaya başladım bu kadar hızlı hareket eden jisim hiç duymamıştım

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Zor gibi geliyor bana

 3. Anonim dedi ki:

  uzaylılara inanmıyorum

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben bir tane tanıyorum. Mustafa Topaloğlu

 5. Nasa dedi ki:

  NASA artık bulun şu uzaylıları da kurtulalım

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uzayli diye bi varlik yok butun bunlar sadece bir tahmin.

 7. Anonim dedi ki:

  Demek nasanın uzaylı arama departmanı daha çok ödenek almak ya da aldığı ödeneği devam ettirmek için arama sahasını genişletiyor. Vay uyanıklar vay 🙂

 8. Maviss dedi ki:

  Arkadaşlar uzaylıları orda burda aranıza gerek yok NASA zaten biliyor Uzaylılar her zaman dünyayı ziyaret ediyorlar

  1. Anonim dedi ki:

   uzaylılara inanmıyorum

 9. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uzayda işçi ücretleri ne kadar ki iyiyse gidip çalışalım uzaylılarla

 10. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kuranı camiyi yobazlık veya geri kafalılık gibi görenler, geri kafalıların ta kendisidir. NASA yaptığı çalışmalari elde ettigi verileri Kuranla karşılaştırsa String Teoriyi bile kanıtlardı hatta ve hatta bir cok soruya cevap bulurlardı. Kuran Bilime aykırı şeyler söylemiyor bilakis Bilimde bulunan şeyler 1400 sene önce teknoloji olmadan yüce kitabimizin içinde yer alıyor misal Embriyoloji. Bazı gayri müslüman Bilim Adamlari bile bunu kitaplarinda yazıyor ve kanıtlıyor. Bizimkilerde kalkmis kendini modern diye tanimlayan kisiler gidin caminize yok bilmem ne cahilligin tam dibi bence. Bilim Kitapları nasıl bir Kaynaksa Kuranda ayni şekilde biz Bilimle ugrasan Müslümanlar icin bir Kaynak olmalı iki dünyayi birlestirip bunu Bilim Dünyasına sunmaliyiz ( yapan var ama az ) Kafalardaki sorulari cevaplamaliyiz. Matematiği Fiziği Astronomiyi Dünyaya biz ögrettik. Avrupanin Matematik den anladıkları bile yoktu. Ilk kamerayi uçmayı tibbi bilgiler hepsi bizden. Kaynak olarak Kurani Kerim kullanıldı. 0 Sayısı bile bizden çıkan birsey, 0 Sayısı denen birşey yoktu. Yobazlık geri kafalılık demek varya bu durumda cok komik geliyor. 1001 icat kitabini inceleyin Ingilterede kac tane profesörün bir araya gelip gelistirdigi bir kitaptir. Bos bos konusmayin. Bilimle Kuran’ın bağlantısı yokmus ^^ yobazlar geri kafalılar sizi.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Sanırım sen Kuran’ı okumamışsın.
   Eğer okusaydın, böyle garip bir yorum yazmazdın….
   Arşimet, Pisagor….
   Bunların kimler olduğunu biliyor musun?!
   Değil islamiyet, hıristiyanlıktan bile önce yaşamış matematikçilerdir bunlar…
   Ben Kuran’da bilimle ilgili bir tane bile ayete rastlamdım….
   Senin okumadığın kitabını,
   adamlar İngilizce’ye çevirip incelemişler…
   Sen hiç ingilizceye çevrilmiş kuran gördün mü?
   Nerden göreceksin ki zaten…
   Türkçesini bile gördüğün halde,
   “bakalım ne yazıyor”
   diye merak etmeyip okumayanlar,
   senin gibi ahkam kesip
   ELEMENT uyduruyorlar…

 11. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kuran’da geçen Yecüc ve Mecüc uzaydan gelecekler, yakındır..

  1. Teknolojikralı dedi ki:

   Bu konuda yanlış biliyorsun alimlerin dediklerini aç bak istersen dünyadalar bunlarla ilgili ayetlerde var.

  2. Teknolojikralı dedi ki:

   Bu konuda yanlış biliyorsun alimlerin dediklerini aç bak istersen dünyadalar bunlarla ilgili ayetlerde var.

 12. Ozcan26 dedi ki:

  Uzaylılar var zaten.

 13. Ozcan26 dedi ki:

  Uzaylılara kuran diyen bilimsizler var ama uzay bilim işi siz gidin caminize kilisenizi oyun oynayın işi profesyonellere bırakın.

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Senin gibi ilim veya bilim sahipleri anca böyle hakaret eder. Çünki dağarcığındaki bilimsel olan tek şey hakaret ilmidir

 14. Selami dedi ki:

  Uzaydabseyahat edebilen üstün bir tür olsaydi kesfedilmis ve simdiye coktan koloni olmustuk. Tipki amerika yerlileri gibi soyu tükenmis bir tür olurduk. Dolayisiyla uzayli meselesi safsatadan ibarettir…

 15. alcasar dedi ki:

  Uzaylılar var ve saklanıyor. Amerika 51.bölgede uzaylıları incelemeye bile aldı. Bu haberlerin amacı yakında uzaylı varlığını açılayacak olmaları. Yani yıllardır sakladıkları sırrı açıklamaya karar verdiler bence.

 16. Anonim dedi ki:

  bence saten var olduklarını biliyorlar

 17. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uzaylılar olsa ne yazar olmasa ne yazar. Fakir yine Fakir zengin yine zengin. Dünyadaki adalet düzelecek se ne ağla.

 18. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uzaylılar var uzaktada değiller marstalar.

 19. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Okuyalim arkadaslar. Fatiha suresinde. Diyanet İşleri: (2-4) Hamd , Âlemlerin Rabbi , Rahmân , Rahîm , hesap ve ceza gününün (ahiret gününün) mâliki Allah’a mahsustur.

  Burda gecen alemler nedir?

 20. ixtiyar dedi ki:

  Uzaylılar Area 51de.

 21. Mete dedi ki:

  Alayı yalan zaten ortak çalışıyor abd ile bir de ne objesinden bahsediyorlar

 22. Farang dedi ki:

  Öyle düşündüğümüz gibi üstün teknolojili Uzaylılar olsaydı eğer onlar zaten bizi bulmuşlar dı.

 23. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Koskoca evrende sadece bizim dünyada canlı olması büyük israf olurdu 🙂

 24. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kuran’da galaksiler geçiyor hayvanlar insanlar cinler bu varlıklardan bahsetmiyor uzaylı diye birsey yok allahı bılen ayetlerıne ınan inanmaz

  1. Anonim dedi ki:

   Kuranda kar da geçmiyor. Kar yağdığına inanmıyor musun?

 25. Misafir dedi ki:

  Güneş sistemine gerek yok paralel evrende zaten yanı başımızda yaşayanlar var,daha onlardan bilgi alamıyorsunuz…

  1. Anonim dedi ki:

   ”paralel evrende yanı başımızda yaşayanlar” sen paralel evreni neye dayanarak ”yanı başımız” olarak görüyorsun merak ettim.

 26. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ya NASA önce bi aya marsa us kursun

 27. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Merak etmeyin zamanı geldiğinde herkez bulucak bulmak istediğini şimdi araştırmaların tadını çıkarın daha uzaya gidecek aracımız yok giyecek donumuz yok uzaylıları bulacaz 😁

 28. Anonim dedi ki:

  benim anladığım nasa havalara girmiş kendince,uzaylılar bizdan daha geride kalan canlılar gibi söylüyorlar,ama bu eziklik niye onu anlayamadım :)))

 29. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yıllarca Marsta su olduğunu inkardan sonra itiraf etmek zorunda kaldılar, anlaşılan birşeylerin günyüzüne çıkacak olmasında korkup açıklayacaklar

  1. Tet dedi ki:

   Neden koksunlar ?

 30. Anonim dedi ki:

  EVET

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Ben 1985 Eylül ayında karşı binanın arka tarafından mat parlak fıtbol topu büyüklüğünde hızlı hareket eden bir cisim gördüm ve havada resmen durdu sonra birden aniden kayboldu saat gece yarısı 0 2 iydi sabah günaydın gazetesini okudum tırakya bölgesinde tarlada çalışan çifciye benim bahsetigim cisim çarptığını gazetede yazıyor

" NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA uzaylıları nasıl bulacağını açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "