Okunma

NASA ve Apple Jüpiter için İşbirliği Yapıyor


01 Temmuz 2016 Cuma 06:00
NASA ve Apple Jüpiter için İşbirliği Yapıyor

Ulusal Havacılık Ve Uzay Dairesi NASA ile Cupertino merkezli dev teknoloji şirketi Apple, Jüpiter görevi için işbirliğine gitmeye hazırlanıyorlar.

NASA ile Apple arasında gerçekleşecek işbirliği sonrasında, Apple NASA’nın Jüpiter görevinin müziğini yapacak

16-07/01/visionsofharmony.jpg

Apple, NASA’nın görev müziğini hazırlıyor

NASA’nın, ilk süreçte gerçekleşen Ay Görevleri dahil olmak üzere, uzay merkezli görevlerine özel olarak müzik seçimlerinde bulunduğu biliniyordu.

Ulusal Havacılık Ve Uzay İstasyonu bu bağlamda, gelecek süreçte gerçekleştirmeyi planladığı Jüpiter görevinde Apple’ın kendisine sağlayacağı müzikten faydalanmak istiyor.

“Visions Of Harmony” adındaki müzik, Apple’ın gelecek süreçte NASA tarafından gerçekleştirilecek Jüpiter Görevi’nin müziği olarak kullanılacak.

16-07/01/17430-14957-visionsofharmony-l.jpg

Apple, iTunes’da Jüpiter müziklerini başlattı

Apple, bu bağlamda Brad Paisley, Corrine Bailey, Trent Reznor gibi müzisyenlerin şarkılarından oluşan “Jupiter” adlı müzik bölümünü iTunes üzerinden başlattı.

Apple iTunes üzerinden her bir şarkıyı 1.29 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunacak.

NASA’nın Jüpiter görevinde kullanılması beklenen “Visions Of Harmony” bestesi ise Trent Reznor tarafından oluşturulmuş durumda.

NASA’nıın 2021 yılında Jüpiter’e yönelik olan görevini başlatacağı ifade ediliyor. NASA 5 yıl sonrasında 4 Temmuz günü, Jüpiter’in kutup yörüngesinde yer almayı planlıyor.

:: NASA’nın Apple TV’ye özel olarak uygulama çıkarmasının ardından gelen haber beraberinde, NASA ile Apple’ın birlikte hareket etmeye başlamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “NASA ve Apple Jüpiter için İşbirliği Yapıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ne de olsa iphoneu uzaylılar yaptı tabi apple işbirliği yapar

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Jupitere iphone mu gödereceklermiş

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Apple sadece bir dünya markası değil samanyolunun markası

" NASA ve Apple Jüpiter için İşbirliği Yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA ve Apple Jüpiter için İşbirliği Yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA ve Apple Jüpiter için İşbirliği Yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "