Okunma

NASA Ve HP’den Dev Ortaklık!


31 Aralık 2010 Cuma 15:00
NASA Ve HP’den Dev Ortaklık!

Amerika Birleşik Devletleri Uzay İdaresi Başkanlığı NASA, hizmetlerinden çok memnun olduğu, bilişim sektörünün yıldızlarından Hewlett Packard ile 10 yıl geçerli sözleşme tazeledi. Anlaşmanın bedeli 2.5 milyar dolar (Yaklaşık 4 milyar TL) seviyesinde olacak. Bu gelişmeden sonra, HP’nin hisseleri önemli ölçüde değer kazandı.

 

 

Amerikalı şirket, NASA’ya, monitör, bilgisayar, sunucu, yazılım ve envai çeşit donanım tedarik edecek ve Uzay İdaresi Başkanlığı için süper bilgisayarlar geliştirecek. HP yetilileri, ilgili talepleri kolayca karşılayabileceğine dair NASA’ya güvence verdi.

:: NASA – HP anlaşması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NASA Ve HP’den Dev Ortaklık! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA Ve HP’den Dev Ortaklık! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA Ve HP’den Dev Ortaklık! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "