Okunma

NASA, yaşanılabilir yeni gezegenler keşfetti!


20 Haziran 2017 Salı 19:00
NASA, yaşanılabilir yeni gezegenler keşfetti!

NASA, Dünya dışında yeni yaşanılabilir gezegenler keşfetmeye devam ediyor. Geçtiğimiz saatlerde paylaşılan raporlar ile birlikte NASA, dünya dışında yeni yaşanılabilir gezegenler keşfettiğini duyurdu.

NASA, 10 yeni yaşanılabilir gezegen keşfetti!

NASA’daki Kelper araştırma grubunun ulaştığı verilere göre, araştırma ekibi buldukları binlerce gezegenin arasında sadece 10 tanesinin Dünya büyüklüğünde olduğunun altını çizdi.

NASA tarafından yapılan açıklamaya göre ise Kelper‘in keşfettiği bu 10 gezegende yaşanılabilir ortamlar keşfettiklerini de belirtti.

17-06/20/kelper-nasa-shiftdelete.jpg

Astrofizik Bölümü‘nde görev yapan Mario Perez ise bu keşifle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mario Perez ise ”Bu gezegenlerin galaksideki frekanslarını anlamak, başka bir dünyayı doğrudan izleyebilecek şekilde NASA misyonlarının geleceğini şekillendirmesinde bilgi desteğine devam edecek” şeklinde açıklamalarda bulundu. 

Bilim insanlarının yayınladıkları raporda, Kelper teleskobuyla toplam 4034 gezegenin adayı keşfedildiğini ve bunların yalnız 2335‘nin  Samanyolu Galaksisi dışında olduğu belirtildi.

NASA, 2009 yılından bu yana Kelper teleskobuyla yeni gezegenler keşfetmeye devam ediyor. Keşfedilen yeni gezegenler ile insanlık adına büyük adımlar atmayı hedefleyen NASA, keşfettiği yeni gezegenler hakkında araştırmalarına devam ederek, yeni verilerin ilerleyen günlerde kamuoyuna paylaşması tahmin ediliyor.

:: NASA’nın keşfettiği yeni gezegenler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

17 yorum - “NASA, yaşanılabilir yeni gezegenler keşfetti!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Haberi yapan teknoloji muhabiri mağaradan katılıyor sanırım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ateistim muslumanlar gelmesin istemiyorlarsa baska gezegenlere dunyada devam etsin onlar

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kiyamet teget gececek ulkemizi basimizda reis oldukca (ironi yapiyorum anliyamayanlar olur diye)

 4. SDN Okuru dedi ki:

  KELPER değil KEPLER

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Turkiye'de de yobaz kafalar sort giyiyor diye kadin dovsun sarikli cubbeli kuduz kopekler dondurma yiyor diye cocuklara satassin adamlar Dunya'yi bize birakip baska gezegenlere gidecekler artik kendi kendimizi rahat kaltlederiz.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Önemli olan bulmak değil bence
  Önemli olan hala içten yanmalı motorlara mahkum olup oralara gidemememiz

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Yaşanılabilir gezegenimiz zaten mevcut : ) Yaşanılmaz kılan kim sorusunu sormak lazım önce. Öylesine bir hava varki yeni gezegenlere gidilse oradaki yaşam muhteşem olacak : ) İnsanoğlunun el değdiği her yer çürüyor farkında değilmisiniz.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Bizde yeni hadisler kefşetiyoruz her gün ve şükrediyoruz fakirliğe hiç bişey istemiyoruz. Yapmıyoruzda kefşetmiyoruzda Türkiyede bilime ne zaman EĞİTİM olarak bakıldığı sürece orta doğuda olanlar örnekleri adamlar neymiş bizim ürünleri boykot ediyormuş suudiler peki bizim onları boykot etmemiz için neleri var ?? Alın size örneği çok daha daha…

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Beni göndersinler, sıkıldım lan sizden

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Din demiyor ki bilim yapmayın diye. Tam tersine bilimi teşvik ediyor. Hz. Ali "bana 1 harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum" dememiş miydi? Ya da Hz. Muhammed "ilim çinde de olsa gidin öğrenin" diye! Din ile bilim iç içe aslında, ama bunu ayrı göstermek doğru değil. Evet, kıyamet kopacak. Ama bu uzayı araştırıp yeni gezegenler, galaksiler, bulutsular vs keşfetmeye engel değil! Zaten kıyamet kopacağı sırada, insanoğlunun diğer gezegenlere gidip gidemeyeceğini bilemezsiniz. Bu yüzden bilimin gelişmesini dine bağlamayın artık!!

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Huzur mutluluk olmadıktan sonra savaşlar çocuk ölümleri bitirdikten sonra bunların hepsi neye yarar ki.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Hemen dini karıştırmayın şu işlere. Sonra türkiyede bilim gelişmiyor, bilim adamlarına gereken destek verilmiyor diyip kendilerini parçalayanda bu dinci grup. Din ve bilim asla karıştırılmamalıdır. Biri terazinin diğer ucu öbürü diğer ucunda.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Harbiden Bu Nasa Bilim Adamları KAFAYI YEMİŞ .

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Kıyamet oraya vurmayacak mı sanıyorlar

" NASA, yaşanılabilir yeni gezegenler keşfetti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA, yaşanılabilir yeni gezegenler keşfetti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA, yaşanılabilir yeni gezegenler keşfetti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "