Okunma

Astronotların Sıradan Bir Günü Snapchat’te!


17 Mayıs 2016 Salı 11:00
Astronotların Sıradan Bir Günü Snapchat’te!

Sosyal medyanın günlük hayatta hakim olduğu bir dönemde, dünya üzerindeki büyük şirketler bir süredir bunu kullanarak kullanıcıları ile etkileşim halinde oluyorlar.

Düzenledikleri etkinlikleri Facebook, kurumsal değişiklikleri Linkedln, kurum/kuruluş bünyesinde çalışanlara ait fotoğrafları Instagram aracılığıyla kullanıcılarına ulaştıran şirketlere NASA’da katıldı.

NASA Snapchat’te!

Dünya ile sınırlı kalmayıp, 1958’den bu yana kainata dair birçok araştırma ve faaliyette bulunan Ulusal Havacılık Ve Uzay Dairesi(NASA), Snapchat aracılığıyla kullanıcıları ile buluştu.

NASA, astronomların, astronotların sıradan bir gün içerisinde yaptıklarını, kurumsal bünyesinden çıkarak eğlenceli bir şekilde takipçilerine ulaştırdı.

Kullanıcılarla buluşturulan paylaşımların içeriğini ise astronotların uzay mekiği içerisindeki hareketleri, yemek sırasında karşılaştıkları sorunlar vb. görüntüler oluşturdu.

16-05/17/nasa-live-story-snapchat.jpg

Dün itibariyle kullanıcılara buluşan NASA çalışanı ise Sefer 47 Görevi’nden Komutan Tim Kobra oldu.

NASA’nın uzay ve uzaya dair paylaşımlarını “A Day In Space!” başlığı altında sürdüreceği Engadget’ta yer alan haberde ifade edildi.

Alanında lider kurum, kuruluşların sosyal medya ile kullanıcılara ulaşma yönündeki tercihlerini devam ettirip ettirmeyecekleri bilinmez; fakat uygulamaların amacına ulaştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

:: NASA’nın Snapchat paylaşımlarını takip etmeyi düşünür müsünüz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Astronotların Sıradan Bir Günü Snapchat’te!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Onlarında hakkı iyi olmuş

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Zamanında Facebook'a satılmamakla dünyanın en iyi işini yaptılar.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Bizde bakan ın biri Nasa dan iyi hava durumu tahmini yapıyoruz diyordu o aklıma geldi 😀

" Astronotların Sıradan Bir Günü Snapchat’te! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Astronotların Sıradan Bir Günü Snapchat’te! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Astronotların Sıradan Bir Günü Snapchat’te! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "