Okunma

NASA’nın Gizli Verileri Yanlışlıkla Satıldı


11 Aralık 2010 Cumartesi 10:30
NASA’nın Gizli Verileri Yanlışlıkla Satıldı

Uzay mekiği programını sona erdirmeye hazırlanan NASA, bu projede kullanılan eski bilgisayarları ve cihazlardan kurtulmaya başladı.

Cihazların bazılarını yok eden, bazılarını da satışa çıkaran NASA yetkilileri, satışa sunulan bilgisayarların bazılarındaki verilerin tamamen silinmediğini fark ettiler. (NASA’nın Fotoğraf Arşivi Ortaya Çıktı)

 

NASA eski donanımlarından kurtulmaya çalışıyor

Bilgisayar ve Sabit Disk

Kennedy Uzay Merkezi‘nde yer alan 14 adet bilgisayarın içindeki verilerin tamamen silinmediği ve bunların 10 tanesinin satıldığı belirtilirken, Langley Araştırma Merkezi‘ndeki bazı sabit disklerin de kayıp olduğu açıklandı.

Bilgisayarlarda bulunan verilen uzay mekiği programının dışında diğer NASA projelerine ait bilgileri de içerdiği belirtiliyor.

 

:: NASA’nın bu tür bir hata yapmasını bekler miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “NASA’nın Gizli Verileri Yanlışlıkla Satıldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    juputere gonder

" NASA’nın Gizli Verileri Yanlışlıkla Satıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA’nın Gizli Verileri Yanlışlıkla Satıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA’nın Gizli Verileri Yanlışlıkla Satıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "