Okunma

NASA’nın Mars Keşif Programı Ertelendi


16 Şubat 2012 Perşembe 13:00
NASA’nın Mars Keşif Programı Ertelendi


Mars’a yolculuğun ertelenmesine en çok Marslı Marvin sevinmiş olsa gerek.

NASA‘nın bu haftaya girilmeden önce oldukça büyük ve güzel planları vardı ama acımasız gerçekler NASA’yı dünyaya geri döndürdü. Ay’ın etrafında kurulacak bir uzay üssü ve Mars gezegenine düzenlenecek yolculuk ertelendi.

Ertelenmenin sebebi ise Amerikan hükümetinin NASA‘ya uyguladığı bütçe kesintisi. Araştırma üssünün hükümetten 1.2 milyar dolarlık bütçe beklentisi içerisinde olmasına rağmen, hükümetin kararı bu bütçenin yüzde 20 oranında azaltılması yönünde oldu.

Bütçe kesintisine uğrayan ve daha da fazla kesintiye uğraması beklenen NASA ise hayallerini bir başka bahara ertelemek zorunda kaldı.

NASA‘dan yapılan açıklamalara göre ertelenen insanlı Mars Keşfi yine de en geç 2030 yılına kadar gerçekleştirilmek isteniyor.

:: NASA’nın Mars Keşif Programı’nın ertelenmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?




yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “NASA’nın Mars Keşif Programı Ertelendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  batıyorlar diyen arkadaş onların batmasını beklemeden biz neden yapmayalım diyemiyoruz ? Hep beraber batalım o zaman !

 2. lord87 dedi ki:

  batıyorlar…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Kendi uydurduğumuz şu pamuk parçası olan para denilen şey yüzünden böyle olayların kısıtlanması çok saçma başka canlı formu ile iletişime geçtiğimiz’de artık pamuğumuz=paramız yoktu daha erken gelemedik kusura bakmayın panpa deriz herhalde

 4. revontulet dedi ki:

  Eskiden bu tur haberler ne ilgi cekiyordu. Simdi ise hmm diyip geciyoruz. Alistik sanirim uzay haberlerine.

" NASA’nın Mars Keşif Programı Ertelendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA’nın Mars Keşif Programı Ertelendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA’nın Mars Keşif Programı Ertelendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "